Zavřít reklamu

Jablečná sluchátka AirPods jsou prokazatelně nejoblíbenějšími sluchátky na světě, společně s Apple Watch pak tvoří nejoblíbenější nositelné příslušenství. Když Apple první generaci AirPods představil, tak to nevypadalo, že by tato sluchátka mohla být tak oblíbená. Opak se však stal pravdou a aktuálně je k dispozici i druhá generace AirPods, společně s první generací AirPods Pro – nehledě na to, že netrpělivě očekáváme příchod dalších generací. AirPods Pro jsou in-ear sluchátka, která jako jedny z prvních nabízí aktivní potlačení okolního hluku. Aby tato funkce fungovala správně, tak je nutné využít správnou velikost nástavců.

Jak provést test uchycení nástavců u AirPods Pro

Společně s AirPods pro získáte tři velikost nástavců do uší – S, M a L. Každý z nás má uši rozdílně velké, což je důvod, proč Apple přibaluje vícero velikostí. Jakým způsobem ale můžete přesně zjistit, zdali jste si vybrali správné nástavce? Hned na začátek je dobré dát na první pocit, samotný pocit byste si ale měli potvrdit také v rámci testu uchycení nástavců. Ten dokáže přesně určit, zdali jste vybrali správné nástavce. Zmíněný test se poprvé provede po prvním připojení AirPods Pro, pokud byste jej ale chtěli provést znova, pokračujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste vaše AirPods Pro připojili k iPhonu.
  • Jakmile tak učiníte, tak přejděte do nativní aplikace Nastavení.
  • Nyní o kousek níže rozklikněte kolonku s názvem Bluetooth.
  • Zde v seznamu zařízení vyhledejte vaše sluchátka a klepněte u nich na ikonu ⓘ.
  • Tímto se ocitnete v nastavení vašich AirPods Pro.
  • Nyní stačí sjet o kus níže a klepnout na řádek Test uchycení nástavců.
  • Zobrazí se další obrazovka, kde stiskněte Pokračovat a test proveďte.

Jakmile test dokončíte, tak se vám zobrazí přesný výsledek ohledně uchycení nástavců u AirPods Pro. Jestliže se vám u obou sluchátek objeví zelená poznámka Dobrá těsnost, tak máte sluchátka nastavená správně a můžete se vrhnout do poslechu. Pokud se však objeví u jednoho či obou sluchátek oranžová poznámka Upravte usazení nebo zkuste jiný nástavec, tak je nutné provést změny. Berte v potaz, že rozhodně není nic zvláštního na tom, když pro každé z uší využijete jinou velikost nástavce – nikde není napsané, že velikosti musí být stejné. Správné uchycení nástavců je nutné provést z toho důvodu, aby dobře fungovalo utěsnění uší a aktivní potlačení okolního hluku.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více