Zavřít reklamu

Během dnešní vývojářské konference WWDC21 Apple představil nový operační systém iOS 15, který s sebou přináší širokou škálu nejrůznějších novinek. Kromě těchto úžasných změn nový iOS vylepšuje i zážitek z používání populárních sluchátek AirPods. Pojďme si tedy v rychlosti shrnout tyto novinky.

První oznámenou novinkou byla funkce Conversation Boost. Jak již její název napovídá, tato funkce má za úkol zjednodušit konverzaci lidem, které sužují lehčí problémy se sluchem. AirPods Pro v takovém případě totiž dokážou detekovat, že na vás někdo mluví a podle toho zesílit jeho hlas. To vše navíc dokáže využít například nový režim Focus či Nerušit. Například při konverzaci v restauraci se jedná o perfektní způsob, jak zjednodušit celkovou komunikaci.

AirPods navíc nyní bude možné podstatně snadněji najít. Sluchátka totiž, stejně jako lokalizační přívěšek AirTag, vysílají signál, díky čemuž bude možné v nativní aplikaci Najít vidět, zdali se k nim přibližujete či nikoliv. Tato novinka je však omezena pouze pro AirPods Pro a AirPods Max. Nadále v tomto roce dorazí Spatial Audio (prostorový zvuk) na operační systém tvOS. Sluchátka totiž budou počítat s tím, že se s nimi budete po místnosti pohybovat, čemuž uzpůsobí svůj zvuk.

Posledním vylepšením je pak Dolby Atmos na platformě Apple Music, o čemž už nějaký ten pátek víme. Apple nyní oznámil, kteří interpreti budou jako první tuto novinku podporovat – Ariana Grande, The Weeknd a pár dalších.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více