Zavřít reklamu
iWant

AirPods dostanou s příchodem iOS 12 funkci naslouchátka

iWant

Už loňský iOS 11 obohatil AirPods o nové funkce, kdy jim přidal další zkratky pro gesto poklepáním. Ani nový iOS 12 není výjimkou a přidává sluchátkům další zajímavou funkci. Ačkoli ji pravděpodobně nebudete používat denně, i tak je užitečná a může přijít vhod.

Řeč je o Live Listen, tedy o funkci, která nově umožní využít AirPods jako levné naslouchátko. iPhone pak bude v režimu této funkce sloužit jako mikrofon a tudíž bude přenášet hlasy a zvuky bezdrátově přímo do jablečných sluchátek.

Live Listen může přijít vhod například v rušné restauraci, kde uživatel neuslyší slova osoby na druhé straně stolu. Stačí, aby před něho položil iPhone a ve svých AirPods už uslyší vše potřebné. Najdou se ale samozřejmě i jiná využití, přičemž v zahraničních diskuzích přišli uživatelé například s nápadem, že by funkce mohla dobře posloužit k odposlouchávání. Tím nejzajímavějším faktem ale je, že AirPody mohou být po aktualizaci na iOS 12 využity jako levné naslouchátko a ušetřit tak mnoha lidem s postižením finance.

Ačkoli se Apple o rozšíření Live Listen na pondělní keynote nezmínil, zahraniční magazín TechCrunch uvedl, že se objeví v aktualizaci iOS 12. Kdy přesně do systému přibude, není prozatím jasné. Lze ji však očekávat některé v následujících beta verzí, tedy pravděpodobně v horizontu několika týdnů.