Zavřít reklamu

Apple ke svým počítačům nabízí poměrně propracovanou klávesnici Magic Keyboard, která si za roky své existence získala nespočet příznivců. Ačkoliv se jedná o komfortní příslušenství, tak i přesto v některých ohledech strádá a sami jablíčkáři by ocenili, kdyby se jablečná společnost předvedla s nějakým zajímavým vylepšením. Toho jsme se samozřejmě dočkali již loni. Při představení 24″ iMacu (2021) totiž Apple ukázal novou Magic Keyboard, která byla rozšířena o čtečku otisků prstů Touch ID. Jakými dalšími vlastnostmi by se mohl gigant inspirovat například od své konkurence?

Jak už jsme naznačili výše, i když je klávesnice ve své cílové skupině oblíbená, stále nabízí spoustu prostoru pro vylepšení. Skvěle nám to ukazují výrobci jako Logitech nebo Satechi, kteří se taktéž zaměřují na vývoj a produkci klávesnic pro jablečné počítače Mac. Pojďme se tedy podívat na zmiňované vlastnosti, které by rozhodně stály za to.

Potenciální změny pro Magic Keyboard

Magic Keyboard je designově nesmírně blízko modelu Slim X3 od Satechi, který design jablečné klávesnice prakticky okopíroval. Ačkoliv se jedná o nesmírně podobné modely, Satechi má v jednom ohledu značně navrch, což potvrzují i samotní jablíčkáři. Jablečné Magic Keyboard totiž žalostně schází podsvícení. I když dnes většina lidí dokáže psát bez koukání na klávesy, tak při psaní speciálních znaků, především ve večerních hodinách, se jedná o nesmírně přínosnou vlastnost. Další možnou změnou by mohl být konektor. Klávesnice od Applu totiž stále využívá Lightning, zatímco u Maců Apple přesedlal na USB-C. Logicky by proto dávalo větší smysl, kdybychom Magic Keyboard mohli nabíjet stejným kabelem, jako například náš MacBook.

Mezi jablíčkáři se nadále nemalé oblibě těší i MX Keys Mini (Mac) od firmy Logitech, která je už ale od Magic Keyboard podstatně odlišnější. Tento model má totiž tvarované klávesy (Perfect Stroke) přímo uzpůsobené pro naše prsty, od čehož značka slibuje podstatně příjemnější psaní. Někteří uživatelé Apple počítačů se k tomuto vyjádřili vcelku pozitivně, avšak na druhou stranu by šlo o poměrně významnou změnu, která by nemusela být vnímána pozitivně. Na druhou stranu radikální změna designu, spolu s příchodem nových funkcí, by ve finále mohla docela slušně zafungovat.

Koncept Magic Keyboard s Touch Barem
Dřívější koncept Magic Keyboard s Touch Barem

Dočkáme se změn?

Ačkoliv zmiňované změny zní rozhodně poměrně slibně, s jejich implementací bychom spíše počítat neměli. Tedy alespoň prozatím. V současné chvíli totiž nejsou známy žádné spekulace ani úniky o tom, že by Apple zvažoval jakkoliv upravovat svou klávesnici Magic Keyboard pro Mac. Dokonce ani loňská vylepšená verze s Touch ID není vybavena podsvícením. Na druhou stranu je nutné uznat, že s příchodem podsvícení by se mohla razantně snížit výdrž baterie. Klávesnice MX Keys Mini totiž nabízí výdrž až 5 měsíců. Jakmile ale začnete nonstop využívat podsvícení, tak se sníží jen na 10 dní.

Magic Keyboard můžete zakoupit zde

.