Zavřít reklamu

AirTag – vlastní lokalizační přívěšek – měl Apple představit již před několika dlouhými měsíci, a to v rámci minulých Keynote. Bohužel si jablečná společnost dala opravdu na čas. Naštěstí jsme se ale doopravdy dočkali, a to právě nyní, na první letošní Apple Keynote. Prvně Apple představení AirTagu demonstroval na ztracených klíčích, ke kterým si AirTag můžete připojit také. I když vám je tedy pohltí gauč, bez problému je najdeme, a to pomocí zvuku a aplikace Najít.

K jablečnému lokalizačnímu přívěsku si budou všichni uživatelé schopni zakoupit tunu různého příslušenství, včetně příslušenství ve speciální edici Hermès. AirTag je přesně navržen pro sledování všemožných věcí (nikoliv lidí). Fungovat bude především díky ultra-širokopásmovému čipu U1, který najdete například v iPhonech 11 a novějších. Díky čipu U1 dokáží iPhony (a další zařízení) naprosto přesně určit polohu AirTagu, což ocení mnoho z nás. Samozřejmostí je 100% ochrana soukromí, což je u Applu standard.

Zmíněný a očekávaný lokalizační přívěšek od Applu má certifikaci IP67, což mu dává perfektní odolnost proti vodě a prachu. Co se týče ceny, tak si jej budete moci zakoupit za 890 korun, čtyři AirTagy pak můžete koupit za výhodnou cenu 2 990. Výdrž baterie lokalizačního přívěsku je okolo jednoho roku, což je standard, nikoliv nic převratného. AirTag si budete moci objednat již tento pátek, tedy 23. dubna.

mpv-shot0108
.