Zavřít reklamu

Září se pomalu blíží a spolu s ním je jistotou, že na jeho začátku Apple představí novou řadu iPhonů. O nich pořád unikají různé informace, kdy jsme nyní poskládaly alespoň ty poslední. Dávají nám lepší pohled na kapacity baterií, barvy, ale třeba i to, že iPhony 15 opět podraží. 

Tmavší odstín modré modelů Pro 

Apple už dlouhou dobu není jen černý a bílý (stříbrný a vesmírně šedý). Po zlaté přišla i bohatá paleta barev iPhonů, ze kterých můžeme vybírat. Apple obvykle uvádí alespoň jednu jedinečnou barvu určenou pro danou generaci modelů Pro s cílem zvýšit prodeje řady. Letos tomu pravděpodobně nebude jinak, a Apple se údajně rozhodl oprášit známé odstíny bez nějak větších experimentů.

Už dříve se spekulovalo o tmavě červené, nyní ale přicházejí informace o tom, že by ona exkluzivnější barva měla být nakonec jen tmavě modrá. Zmiňuje to alespoň spolehlivý leaker známý jako „Unknownz21“. Tento nový odstín bude mít údajně šedý podtón, který by měl doplnit nový titanový rám v nadcházejícím profesionálním iPhonu Applu.

Jak je uvedeno ve zprávě, nová barva by mohla být podobná modrému odstínu, který Apple použil u iPhonu 12 Pro, a který pojmenoval jako Tichomořsky modrá, až na to, že tentokrát může být odstín ještě tmavší a zmíněný šedý tón by tak měl být zřetelnější. iPhony 13 Pro pak přinesly Horsky modrou barvu, iPhony 14 Pro disponují Temně fialovou. Tato nová modrá barva bude doprovázet klasické trio barev (zlatá, stříbrná, vesmírně černá), které by ale měly také korespondovat s použitým titanem, který je našedlý.

Větší baterie 

To, co brzdí smartphony nejvíce, je výdrž jejich baterie. Nikdo nechce použití svého zařízení omezovat tím, že mu prostě dochází šťáva. V tomto ohledu by se měla celá nová generace iPhonů 15 posunout zase o krok dál. Je sice pravda, že se Apple u svých smartphonů chlubí celodenní výdrží, nikdo by se ale nezlobil, kdyby nám iPhony vydržely ještě déle.

Podle příspěvku v čínské sociální síti Weibo získá generace iPhonů 15 nárůst kapacity mezi 350 až 600 mAh. Zpráva konkrétně tvrdí, že kapacita baterie iPhonu 15 vzroste z 3 279mAh v iPhonu 14 na 3 877 mAh. U iPhonu 15 Plus zvětší baterie svou kapacitu z 4 325 mAh na 4 912 mAh. iPhone 15 Pro bude mít baterii s kapacitou 3 650 mAh oproti 3 200 mAh v iPhonu 14 Pro a konečně iPhone 15 Pro Max bude zřejmě používat 4 852mAh baterii namísto té 4 323mAh. 

Když se podíváme na rozdíly mezi iPhony 13 a 14, tak u iPhonu 14 došlo k meziročnímu nárůstu jen o 52 mAh, uiPhonu 14 Pro o 105 mAh a u iPhonu 14 Pro Max o 29 mAh. Generace iPhonů 15 by tak mohla přinést skutečný skok ve výdrži, tedy pokud bude použitý čip stejně energeticky úsporný. Změny v kapacitách baterií totiž nemusí nutně přinést přímý prospěch uživatelům, protože samotné zařízení může mít jiné požadavky a nároky.

Ačkoli jsou pak vyšší kapacity baterií v případě zvěstí vždy příjemnou informací, samotná zpráva dále uvádí, že údaje nemusí být zcela přesné. Samotný zdroj tvrdí, že je zasvěceným pracovníkem společnosti Foxconn, a zmiňuje, že jsou jeho informace přesné z 80 %. Velice rádi bychom jim ale věřili. Pokud jsou totiž pravdivé, je pravděpodobné, že se Apple bude navýšením výdrže patřičně chlubit, a to i zejména pokud budou představeny další funkce pro úsporu energie. 

Sériová výroba 

Jeff Pu z Haitong International Tech Research aktuálně publikoval zprávu, že očekává, že iPhony 15 vstoupí do sériové výroby v srpnu, a mělo by se jich vyrobit přibližně 84 milionů kusů, které budou k dispozici na trhu v druhé polovině roku 2023. To je ve srovnání s loňským iPhonem 14 zhruba o 12 % více, což naznačuje, že Apple si myslí, že poptávka po novinkách bude opravdu silná.

Cena iPhonu 15 Pro Max 

Pu však varuje před tím, že iPhone 15 Pro Max bude mít ještě vyšší cenu, než je počáteční cena 1 099 dolarů za iPhone 14 Pro Max na americkém trhu. Je ale pravda, že na rozdíl od loňského roku očekáváme, že iPhone 15 Pro Max bude mít jisté exkluzivní funkce, které v 6,1palcovém iPhonu Pro nenajdeme. 

Pro několik minulých generací měly modely Pro a Pro Max identické specifikace, tedy logicky kromě velikosti displeje a velikosti baterie. To se ale má letos opět změnit. Současné očekávání je, že nový periskopický zoom bude k dispozici právě jen v iPhonu 15 Pro Max. Čočka periskopu bude mít za následek vyšší rozsah optického zoomu, než jaký byl k dispozici u jakéhokoli předchozího iPhonu a očekává se, že poskočí až na 6x přiblížení. 

.