Zavřít reklamu

Síla mobilních telefonů je v tom, že jakmile je vybalíte a spustíte aplikaci fotoaparátu, můžete s nimi ihned pořizovat fotografie a videa. Stačí namířit na scénu a zmáčknout spoušť, kdykoli a (skoro) kdekoli. Jenže podle toho bude vypadat i výsledek. Chce to tedy trochu přemýšlet, aby byly vaše snímky co nejlíbivější. A od toho je zde náš seriál Fotíme iPhonem, ve kterém vám ukážeme vše potřebné. Nyní se podíváme, jak skrývat fotky, které nechcete mít mezi ostatními v aplikaci Fotky. Aplikace Fotky je tou, ve které najdete veškeré své záznamy, nejen co se fotografií a videí týče, ale i pokud se bavíme o otiscích obrazovky. Ať už své záznamy procházíte skrze nabídku Knihovna nebo Alba, můžete z nich chtít určitý obsah skrýt. To jednoduše proto, že se v něm jedná o citlivé téma, nebo pokud nechcete, aby se vám zde zobrazovaly např. zmíněné printscreeny atd.

Jak na iPhone ve Fotkách skrýt fotografie a videa

Pokud daný obsah skryjete, ze zařízení jej nemažete. Dosáhnete jen toho, že se nebude zobrazovat v rozvržení vašich fotografií. Následně jej vždy dohledáte v albu Skryté. 

  • Otevřete aplikaci Fotky. 
  • V nabídce Knihovna nebo Alba zvolte vpravo nahoře nabídku Vybrat. 
  • Určete takový obsah, který nechcete dále zobrazovat. 
  • Vlevo dole zvolte ikonu sdílení. 
  • Sjeďte dolů a vyberte nabídku Skrýt. 
  • Následně potvrďte skrytí vybraných položek. 

Pokud pak přejdete do nabídky Alba a sjedete dolů, uvidíte zde nabídku Skryté. Po jejím rozkliknutí se zde nachází ty snímky, které jste skryli. Chcete-li je opět zobrazovat, postupujte stejně jako při jejich skrývání. Místo nabídky Skrýt se vám zde však zobrazuje Odkrýt. Album Skryté můžete i vypnout tak, aby se mezi alby nezobrazovalo. Učiníte tak, když půjdete do Nastavení -> Fotky a zde vypnete nabídku Album Skryté. 

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.