Zavřít reklamu

Apple Watch jsou velice zajímavým zařízením s velkým potenciálem. Aplikace vývojářů třetích stran instalované na tyto chytré hodinky jsou ale někdy noční můrou pro uživatele. Bývají dokonce tak pomalé, že než naběhnou, člověk by stihl třikrát vyndat iPhone a požadované informace vyčíst z něho.

Toto platí obzvlášť pro aplikace, které neběží nativně na hodinkách, ale pouze zrcadlí informace z iPhonu. V Applu se tedy rozhodli, že je čas posunout se dále, a takovéto aplikace již od 1. června nebude možné do App Storu nahrát.

Běh nativních aplikací umožnil operační systém watchOS 2, který Apple vydal v září minulého roku. Jednalo se o prozatím nejzásadnější vylepšení Watch, které spočívá v tom, že aplikace získaly přístup k určitým hardwarovým i softwarovým funkcím hodinek, což jim umožnilo fungovat mnohem více nezávisle na iPhonu. Aplikace, které běží nativně na hodinkách, jsou samozřejmě o mnoho rychlejší.

Je tedy přirozené, že Apple chce, aby se množily právě tyto aplikace. Vývojáři se sice novince budou muset přizpůsobit, ale příliš problémů by jim to způsobit nemělo. Uživatelé Apple Watch se naopak můžou těšit na poměrně výrazně zlepšený zážitek z využívání hodinek.

Zdroj: iMore
.