Zavřít reklamu

Čas od času se můžete ocitnout v situaci, kdy potřebujete co nejrychleji zhasnout či ztišit vaše Apple Watch. V klasických podmínkách byste se v takové situaci na hodinky podívali a snažili se určité upozornění odkliknout digitální korunkou, popřípadě byste se snažili hodinky skrýt. Co když vám ale řeknu, že Apple Watch lze zhasnout a ztišit velmi elegantně, a to tak, že dlaní přikryjete jejich obrazovku? Po zvednutí dlaně hodinky zůstanou zhasnuté a vy tak nebudete muset zbrkle hledat způsob, jakým hodinky ztišit či zhasnout.

Jak nastavit, aby se hodinky zhasly a ztišily po přikrytí dlaní

Pokud chcete funkci pro zhasnutí a ztišení hodinek po přikrytí dlaní aktivovat, tak je nutné, abyste se přesunuli na váš iPhone, se kterým máte Apple Watch spárované, Jakmile tak učiníte, tak na iPhone spusťte aplikaci Watch a ve spodním menu se přesuňte do sekce s názvem Moje hodinky. Zde poté sjeďte níže, dokud nenarazíte na kolonku Zvuky a haptika. Tuto kolonku poté rozklikněte a zde sjeďte úplně dolů, kde najdete možnost Ztišit přikrytím, kterou stačí aktivovat. Nyní, kdykoliv budete chtít displej Apple Watch zhasnout, tak jej stačí přikrýt dlaní, pro ztišení upozornění dlaň na obrazovce podržte pár sekund.

Na závěr zmíním, že tuto funkci zajisté ocení i ti uživatelé, kteří s Apple Watch spí a používají je jakožto budík. Jakmile vám totiž budík ráno zazvoní, tak pro jeho deaktivaci nemusíte ospalí na displeji hodinek klepat na možnost pro vypnutí, ale stačí hodinky pouze zakrýt rukou, čímž zvonění vypnete. Zkrátka a jednoduše, až někdy v budoucnu budete rychle potřebovat vaše Apple Watch ztišit či vypnout jejich displej, tak stačí, abyste na ně položili dlaň.

.