iWant

Aplikace YouTube dostane v příští aktualizaci tmavý režim uživatelského rozhraní

iWant

Oblíbenost tmavého uživatelského rozhraní, tzv. dark modu, je čím dál vyšší. Uživatelé mají aplikace, jež tímto nastavením disponují ve velké oblibě a i kvůli tomu vnikají stránky, kde můžete takovéto aplikace přehledně najít. Do seznamu aplikací s dark modem by se měla v blízké budoucnosti připojit i oficiální aplikace YouTube. Jak se totiž ukázalo, společnost Google dark mode testuje u několika vybraných uživatelů a vypadá to, že by se mohla novinka dostat do jedné z nadcházejících aktualizací.

Zpráva se poprvé objevila na redditu, kdy se s nově objevenou možností v nastavení pochlubil jeden redditor. Následně se strhla obrovská diskuze o tom, že se jedná o „fake news“, neboť nastavení tmavého uživatelského rozhraní nikdo ostatní v nástrojích aplikace neměl. Později se objevil další uživatel, který má dark mode také k dispozici a následně se ukázalo, že se jedná o velmi omezený testovací provoz.

Tato novinka je dostupná v iOS verzi aplikace YouTube s číslem 13.01.4 a to jen některým uživatelům. iOS je také první platforma, na které se tato změna objevila. Dark mode v tomto případě invertuje barvy a to, co bylo dříve bílé, je nyní černé. Výhody černého uživatelského rozhraní jsou jasně dané. Nejvíce z nich těží majitelé iPhonu X, neboť při něm OLED obrazovka nespotřebovává tolik energie, jelikož jsou černé pixely vypnuté. Pro ostatní se jedná spíše o pohodlný způsob, jak koukat do telefonu, neboť je tmavé UI o poznání příjemnější na pohled, zejména v šeru či ve tmě.

Zdroj: Cultofmac, reddit, Macrumors