Zavřít reklamu

Koupili jste si iPhone X a chybí vám dlouho očekávaný a neméně dlouze omílaný Dark Mode, který měl už dávno dorazit do iOS? Naprosto vás chápeme. Tmavý režim operačního systému, popřípadě uživatelského rozhraní aplikací, dokáže v případě iPhonu X ušetřit jak výdrž baterie (černé pixely jsou na OLED panelech jednoduše vypnuté), tak ovlivnit potenciální vypalování displeje. Největší problém s aplikacemi, které Dark Mode využívaly bylo to, jak je vlastně najít. V App Store žádná taková záložka není a hledat je ručně by byl nekonečný proces. To se nyní mění, neboť vznikl nový web, kde jsou všechny aplikace podporující Dark Mode vypsány do jednoduchého seznamu s obrázky.

Web se jmenuje jednoduše The Dark Mode List a najdete jej zde. Aplikace zde vybrané jsou zatím pouze z App Store, verze pro Google Play se údajně chystá. Autoři webu si kladou za cíl najít všechny aplikace v nabídce App Store, které nějakým způsobem podporují Dark Mode a to jak defaultně, tak s možností volby vzhledu UI. Najdete zde velké množství aplikací napříč žánry. Od počasí, přes prohlížeče, multimediální aplikace, e-mailové klienty a mnoho dalšího.

Pokud chcete provozovat váš telefon (a nemusí to být vyloženě iPhone X) ve tmavém režimu, výběr aplikací je poměrně velký. V případě iPhonu X jsou výhody tmavých zobrazovacích režimů jasné. V případě ostatních iPhonů s klasickými IPS displeji sice tmavým režimem tolik energie neušetříte (a vypalování prostě neřešíte), pohled na ztmavenou obrazovku je však mnohem příjemnější, zejména večer/v noci. Uživatelé volají po oficiálním Dark Modu již několik měsíců, Apple jej však stále nevydal. Toto může být alespoň částečná náhrada pro ty, kterým světlé uživatelské prostředí aplikací vadí.

Zdroj: Cultofmac

.