Zavřít reklamu

Apple má své HomePody, AirPody a poměrně pravidelně se chlubí kvalitami svých reproduktorů v MacBoocích a iMacu. Obyčejný Bluetooth reproduktor ale nemá a pravděpodobně ani nikdy mít nebude. 

Umělá inteligence je v kurzu. Do jisté míry jsou inteligentní i hlasoví asistenti, které v našich zařízení máme již poměrně dlouhou dobu – Siri, Google Asisten, Amazon Alexa, Samsung Bixby. Chytré reproduktory pak staví na jejich integraci, tedy vyjma Samsungu, který se do tohoto nepustil, i když nabízí třeba soundbary k TV a vlastní velké hudební společnosti, jako AKG nebo Harman Kardon. 

I Apple jednu, která je známá pro svou audiotechniku, vlastní. Řeč je o Beats. Jenže tato značka je známá především pro svá sluchátka, nikoli reproduktory. Beats Pill vyšel v roce 2012 a společnost jej ukončila v lednu 2022. Nyní zde máme z několika různých zdrojů zvěsti, že společnost chystá nástupce. Vidět se s ním nechal Daniel Ricciardo, tedy pilot F1, a americký profesionální basketbalový hráč LeBron James. Příchod nového reproduktoru potvrdila i párovací animace v iOS 17.5. 

Na klasický BT reproduktor od Applu zapomeňte 

Apple se tedy alespoň skrze vedlejší společnost pokusí přijít s novým Bluetooth reproduktorem, když se jeho produkce soustředí výhradně na „chytré“ HomePody. Je to ale žalostně málo. Jeden reproduktor v nabídce Beats a dva HomePody ve své vlastní nemohou konkurovat té početné produkci ostatních značek, a je to škoda. 

Apple sice s AirPody uspěl a definoval TWS trh, ale s reproduktory se mu to nepovedlo. Proč ale nevěnuje trochu toho úsilí vytvořit Apple Bluetooth reproduktor, který by mohl být vlastně jen HomePodem mini s osekanými funkcemi? Nemá to totiž zapotřebí. Společnost vyloženě nechce vytvářet „levné“ produkty a zároveň, v čem by takový reproduktor vlastně vynikal? Pravděpodobně jen v té značce. 

U Beats je to jiné. Tam si mohou tamní designéři a inženýři dělat více to, co chtějí, aniž by byli nějak zásadně svazováni, a tak to s BT reproduktorem opět zkusí. I když je tento trh opravdu obsáhlý, nový Pill to bude hrát především na značku, a právě také promo, které se vlastně rozjelo ještě před samotným představením produktu. A lidi na to slyší. Pokud bude skutečně úspěšný, možná se brzy dočkáme ještě nějakého pokračovatele, určitě ale ne ze stáje Applu. Tam bychom ocenili spíše druhou generaci HomePodu mini. 

.