Zavřít reklamu

Na letošní zářijové keynote chybělo pověstné „one more thing“. Předvídali jej všichni známí analytici, nakonec jsme se ale ničeho nedočkali. Dle informací Apple na poslední chvíli tuto část prezentace odebral. Sledovací štítek AirTag se však stále více objevuje v nových operačních systémech.

Ostrá verze iOS 13.2 neunikla pozornosti zvídavých programátorů. Ti si opět dali tu práci, a prohledali všechny kusy kódu a knihovny, které se v posledním sestavení objevují. A našli další reference na sledovací štítek, tentokrát s konkrétním jménem AirTag.

Kódy rovněž odhalují řetězce funkce „BatterySwap“, štítky tak budou mít s největší pravděpodobností vyměnitelnou baterii.

AirTag by měl sloužit jako sledovací zařízení pro vaše předměty. Očekává se zařízení kroužkového tvaru, které bude mít vlastní operační systém a spoléhat na Bluetooth v kombinaci s novým směrovým čipem U1. Ten mají aktuálně všechny nové iPhony 11 a iPhony 11 Pro / Max.

Díky němu a rozšířené realitě budete schopni hledat své předměty přímo ve fotoaparátu a iOS vám ukáže polohu ve „skutečném světě“. Veškeré věci opatřené AirTagem posléze najdete v nové aplikaci „Najít“, která přišla společně s operačními systémy iOS 13 a macOS 10.15 Catalina.

AirTag

Apple registruje obchodní značku AirTag přes jinou firmu

Apple si mezitím požádal o registraci zařízení, které vysílá rádiový signál a slouží k identifikaci polohy. Žádost byla podána přes dosud neznámý subjekt. Serveru MacRumors se však podařilo vysledovat stopy a zjistit, že by mohlo jít o zástupnou firmu Applu.

Není to poprvé, kdy společnost takto zakrývala stopy. Jasným identifikátorem je nakonec právní firma Baker & McKenzie, která má pobočky v největších zemích světa včetně Ruské federace. Právě tam se objevila žádost o přiznání registrace.

Po prvotním zamítnutí a přepracování se zdá, že AirTag bude na ruském trhu schválen. Letos v srpnu byl udělen souhlas a strany dostaly 30 dní k vyjádření námitek. K těm tedy nedošlo a 1. října došlo k definitivnímu schválení a udělení práv firmě GPS Avion LLC.

Podle zdrojů se jedná o firmu Applu, která takto postupuje při utajování chystaných produktů. Nezbývá než čekat, kdy se registrační formulář AirTag objeví i v jiných zemích a kdy skutečně vyjde. S ohledem na množství referencí v kódu to může být brzy.

.