Zavřít reklamu

Hry tady byly, jsou a nejspíše také pořád budou. Jakmile začnete dospívat a mít plno pracovních povinností, tak už od her pomalu začnete upouštět. Malé děti ale v dnešní moderní době hrají hry častěji a častěji. V tomto článku rozhodně nebudu řešit to, zdali je to dobře, či špatně. Podíváme se ale na možnost, jak můžete svým dětem nastavit maximální povolený čas, který mohou využít v rámci Apple Arcade, respektive ve všech hrách. Pořád by totiž děti neměly zapomínat na reálný sociální život, aby byly schopné komunikovat s lidmi tváří v tvář a nejen skrze zprávy či hovory. Pojďme se tedy podívat, jak na to.

Jak nastavit dětem limit pro Apple Arcade

Pokud nechcete, aby vaše dítě celé dny trávilo čas při hrách u Apple Arcade, tak je nutné, abyste mu nastavili skrze nativní nastavení Čas u obrazovky limit. To provedete tak, že iPhonu od vašeho dítěte otevřete nativní aplikaci Nastavení, kde rozkliknete možnost Čas u obrazovky. Zde se poté přesuňte do sekce Limity pro aplikace a zvolte možnost Přidat omezení. Jakmile tak učiníte, tak v kategoriích zaškrtněte možnost Hry, a poté v pravém horním rohu klikněte na tlačítko Další. Poté už jen podle vlastního uvážení nastavte, kolik hodin či minut může dítě u her strávit. Jakmile tak učiníte, tak v pravém horním rohu klikněte na Přidat. Aby si dítě tento limit ještě nemohlo přenastavit, tak je nutné, abyste Čas u obrazovky zablokovali kódem. To učiníte tak, že v nastavení Času u obrazovky kliknete na možnost Používat kód Času u obrazovky. Poté už jen zadejte ochranný kód a je hotovo.

Pokud jste o Apple Arcade slyšeli poprvé, tak se jedná o novou službu od Applu, která se zabývá hrami. Konkrétně Apple Arcade funguje tak, že si zaplatíte měsíční předplatné v hodnotě 139 korun a můžete hrát všechny hry z této služby naprosto zdarma. Některé hry jsou samozřejmě skvělé, jiné už jsou horší – svoji oblíbenou hru si však určitě najde každý. Apple Arcade je k dispozici od 19. září při slavnostním spuštění iOS 13 pro širokou veřejnost.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    No… Když už chceme být přesní a psát postupy jak na to, tak zrovna takhle to nastavování rozhodně nevypadá a ten popis tady je dost matoucí a zavádějící. Autor by si možná měl sednout vedle někoho, kdo se pokusí tohle nastavit podle jeho popisu a hodně by se divil.

    Protože je to idiot a popisuje postup pro verzi operačního systému, která ještě není veřejná. Navíc už má tuhle funkci proklikanou, tak se mu to zobrazuje jinak než při prvním nastavení.

    A tohle znovu potvrzuje to, co říkám pořád – jelita jako tihle géniové z Jablíčkáře by vůbec neměli mít přístup k betaverzím iOS, protože s tím neumí zacházet jak se patří, neumí se k tomu zodpovědně chovat a pak mají sami zmatek v tom, co a jak je ve veřejné verzi a co a jak v betaverzi. Pak jen množí dezinformace a zmatky a dělají Apple ostudu a špatné jméno. Jsou to nevyzrálí břídilové, kteří tu jen nahradili partu lidí, co tomu aspoň trochu rozuměla a skutečně je to bavilo. Hanba Jablíčkáři a celému TextFactory.

celý text

Čtěte více.