Zavřít reklamu

V druhé polovině minulého roku jsme se dočkali představení služby Playond, která měla konkurovat Apple Arcade a Google Play Pass. Za měsíční poplatek hráči obdrželi více než 60 prémiových her včetně titulů jako Daggerhood, Crashlands anebo Morphite. Jenže konkurovat gigantům typu Apple či Google je extrémně těžké a není tak příliš velkým překvapením, že služba pár měsíců po spuštění končí.

Této službě se nedostalo ani zdaleka tak velkého mediálního pokrytí, jako v případě Apple Arcade. Navíc už od spuštění, službu provázely různé technické problémy, což rozhodně nepomáhá. Problémy jsou hlášeny i po ukončení služby, kdy je řada prémiových her zdarma ke stažení na App Store. A to bez potřeby vlastnit Playond účet. Nedá se však předpokládat, že s tím Apple nic neudělá a takto zakoupené hry postupně z účtu uživatelů odstraní. Podle informací serveru Pocket Gameru budou hry z předplatného zanedlouho dostupné pod v AppStore účty vydavatelů či vývojářů.

Pokud byste si chtěli vyzkoušet, jak vypadá takové předplatné her od menší společnosti, existuje pro iOS ještě služba GameClub, ve které každý týden přibývají nové hry bez reklam a dodatečných nákupů za reálné peníze. I zde ale platí, že to mají v konkurenci Applu a Googlu hodně těžké. Už při porovnání titulů s Apple Arcade je vidět, jak moc peněz společnost z Cupertinu do služby vkládá.

.