Zavřít reklamu

Společnost Apple dnes oficiálně potvrdila zprávu z počátku roku o tom, že v Německu chystá spuštění prodeje upravených verzí některých Phonů. Jedná se o opatření, vzniklé v následku soudních sporů se společností Qualcomm. Apple v tomto kontextu uvedl, že nemá v případě Německa jinou možnost, než v příslušných modelech nahradit čipy od Intelu komponenty z dílny Qualcommu, aby se tyto přístroje mohly i nadále v Německu prodávat. Příslušný soudní spor vyhrál Qualcomm loni v prosinci.

Mluvčí Applu označil praktiky Qualcommu za vydírání a obvinil ho ze „zneužívání patentů k obtěžování Applu“. Cupertinský gigant je tak podle svých vlastních slov donucen v zájmu prodeje iPhonu 7, 7 Plus, 8 a 8 Plus v Německu vyměnit Intel čipy za procesory od Qualcommu. Prodej těchto modelů s čipy od Intelu byl v Německu již dříve zakázán soudním příkazem.

iphone6S-box

Qualcomm, který čipy Applu dodával, obvinil firmu z porušení hardwarového patentu, související s funkcí, která pomáhala šetřit baterii telefonu při odesílání a přijímání bezdrátového signálu. Apple se snažil proti obvinění neúspěšně bránit nařčením Qualcommu z toho, že brání hospodářské soutěži. Ještě dříve, než verdikt loni v prosinci získal platnost, byl prodej iPhonů 7, 7 Plus, 8 a 8 Plus zakázán v 15 maloobchodních prodejnách v Německu.

K podobnému příkazu došlo v rámci soudního sporu s Qualcommem i v Číně, Applu se ale za pomoci softwarové aktualizace podařilo zákaz prodeje obejít a inkriminované modely se zde i nadále mohou prodávat.

*Zdroj: MacRumors

.