Zavřít reklamu

Apple Card oficiálně funguje od srpna letošního roku a dva měsíce její existence nyní zhodnotil ředitel bankovní instituce Goldman Sachs, která se na provozu kreditní karty Applu podílí. Dle něj jde o nejúspěšnější start v oblasti kreditních karet v jejich historii.

Vedení společnosti Goldman Sachs včera pořádalo konferenční hovor s akcionáři, během kterého došlo právě i na novinku v podobě kreditní karty od Applu, kterou Goldman Sachs spoluprovozují jakožto nositelé bankovní licence a vydavatelé karet jako takových (společně s Mastercard a Applem). Ředitel společnosti David Solomon se nechal slyšel, že Apple Card zažívá „nejúspěšnější start v historii kreditních karet“.

Od zahájení distribuce karet mezi zákazníky, která začala v průběhu října, banka registruje obrovský zájem ze strany uživatelů. Společnost zájem o nový produkt pochopitelně těší neboť to znamená, že se začne investice vracet spíše dříve, než-li později. Už v minulosti se nechali zástupci Goldman Sachs slyšet, že celý projekt Apple Card rozhodně není nějakou krátkodobou investicí. Z hlediska doby potřebné pro zahájení generování příjmů se mluví o horizontu čtyř až pěti let, po kterých půjde o čistě výnosný byznys. Vysoký zájem o novou službu pochopitelně tuto dobu zkracuje.

Apple Card fyzicka

Zatím nejsou k dispozici žádná data, na základě kterých by bylo možné úspěch či neúspěch Apple Card verifikovat. Vzhledem k tomu, že Apple plánuje její rozšíření i mimo svůj domácí trh, se dá očekávat, že jsou s vývojem projektu doposud spokojení. Rozšíření do dalších zemí po světě však rozhodně nebude jednoduché, vzhledem k nutnosti se přizpůsobit rozličným legislativám a regulacím specifickým pro každý trh.

Zdroj: Macrumors

.