Zavřít reklamu

Šéf Applu Tim Cook prozradil, že Apple Card nezůstane dostupná pouze na území Spojených států, ale bude se dále rozšiřovat.

Při návštěvě sousedního Německa poskytl Tim Cook rozhovor serveru Bild. Mimo jiné potvrdil i dlouhodobou spekulaci, že Apple Card určitě nezůstane exkluzivní pouze pro USA. Naopak, plány hovoří o široké dostupnosti.

Apple Card by za ideálních podmínek měla být dostupná všude tam, kde si koupíte iPhone. Ačkoli jde o smělé plány, skutečnost je trochu komplikovanější. Samotný Cook varuje, že Apple naráží na mnoho různých legislativ v každé zemi, které nařizují odlišná pravidla a regulace pro poskytování kreditních karet.

Kreditní karta Applu přitom poskytuje zajímavé výhody. Mimo denních odměn za nákupy, tedy 1 % z každé platby, 2 % při použití Apple Pay a 3 % při nákupu v Apple Store, si uživatelé pochvalují také nulové poplatky za nákupy v zahraniční.

Apple Card fyzicka

Apple Card zamíří do Německa

Bohužel vše je aktuálně dostupné pouze pro zákazníky v USA, kde Apple spoléhá na silného partnera v podobě bankovní instituce Goldman Sachs. Počáteční porodní bolesti jsou již ty tam a nyní je získaní karty téměř bezbolestné, pokud ovšem zájemce projde kontrolou přímo u Goldman Sachs.

Aby Apple mohl vydávat své kreditní karty i mimo území USA, bude potřebovat stejně silného partnera nebo partnery i v zahraničí. To by nemusel být takový problém, když ostatní uvidí, že Apple Card slaví úspěch.

Na druhou stranu jít do svazku s Applem něco stojí. Goldman Sachs platí 350 USD za každou aktivaci Apple Card plus další poplatky. Banka neočekává rychlý návrat investice a hovoří spíše o čtyřletém horizontu. Zisk by se však měl dle prognóz dostavit a to bude hlavním důvodem, proč nakonec Apple zláká další partnery.

Závěrem potěšivá zpráva pro naše německé sousedy. Tim Cook jasně řekl, že chce Apple Card spustit v Německu.

Zdroj: AppleInsider

.