Zavřít reklamu

Apple Card přišla na scénu bez větších a dohadů spekulací. Nyní budou moci Američané využít výhodnou kreditku přímo od Applu a my opět jen tiše doufat.

Apple oznámil nové partnerství se společností Goldman Sachs, díky kterému mohla vzniknout kreditní karta Apple Card. Celá virtuální kreditní karta je těsně provázána s Apple ekosystémem, a když na tom budou uživatelé trvat, mohou si dokonce objednat kartu fyzickou.

Mimochodem Goldman Sachs stojí za dluhopisovou nabídkou z roku 2013, kdy si Apple přišel na 17 miliard dolarů. A nebylo to poprvé, kdy tato společnost spravovala dluhopisy Applu. Poprvé už tomu bylo v devadesátých letech.

O možnosti, že Apple vyjednává ohledně karty, se poprvé zmínil Wall Street Journal, a poté byly nalezeny odkazy i v samotném kódu iOS 12.2. Jenže nová platební karta byla upozaděna v záplavě spekulací ohledně streamovacích služeb. Přitom má možná větší potenciál, než tyto dané služby.

Apple Card je provázána s Apple Pay Cash. Díky spojení s Apple ID a navázáním do Apple ekosystému uživatele nebude stát žádné poplatky. Naopak, při platbě získáte 2 % zpět případně 3 %, pokud budete platit za služby Applu. Veškeré peníze pak budou připsány na Apple Card.

Apple Card nabízí provázání s iOS, nikoli macOS

Apple rovněž nabídne veškeré moderní nástroje, které jsou implementovány přímo v iOS, respektive aplikaci Wallet. O Macu však zmínka nepadla. Nástroje pomohou uživatelům například nastavit limity, sledovat historii transakcí, případně vykreslovat grafy kategorií, za které utrácíte nejvíce.

Apple tak vstupuje na trh finančních služeb a začíná přímo konkurovat i bankovním institucím.

Bohužel, toto všechno si zatím užijí zákazníci v USA. Služba se nakonec patrně rozšíří i do dalších vybraných zemí, jako je Spojené království nebo Kanada. Naděje, že zamíří do České republiky, jsou ale opravdu malé. Prvně by totiž musela do naší země zavítat Apple Pay Cash, která zatím ani nepřekročila hranice Spojených států.

Apple Card 1

Zdroj: 9to5Mac

.