Zavřít reklamu

Se zajímavou aktualizací své aplikace Apple Music pro Android vyrukoval Apple, který uživatelům na konkurenčním operačním systému nově umožňuje stahovat a ukládat písničky na paměťovou kartu. To může významně zvýšit možnosti offline poslechu.

Apple v aktualizaci na verzi 0.9.5 píše, že díky ukládání hudby na SD karty mají uživatelé možnost uložit si mnohem více skladeb pro offline poslech, bez ohledu na to, kolik má jejich zařízení základní kapacitu.

Podpora pro paměťové karty znamená velkou výhodu majitelů zařízení s Androidem proti iPhonům, protože microSD karty, které se v Android telefonech obvykle nacházejí, se dají pořídit velice levně. 128GB kartu lze pořídit už za pár stovek a rázem máte k dispozici více místa než na největším iPhonu.

Nejnovější update přináší na Android také kompletní program stanice Beats 1 a nové možnosti prohlížení skladatelů a kompilací, což má v Apple Music více zviditelnit klasickou hudbu nebo filmové soundtracky.

Aplikace Apple Music je v Google Play ke stažení zdarma a Apple stále nabízí 90denní zkušební lhůtu zdarma. Poté stojí služba 10 dolarů měsíčně.

[appbox googleplay com.apple.android.music]

Zdroj: Apple Insider

Diskuze k článku

  No nevím, pod slovním spojením,128 GB SD kartu lze pořídit už za pár stovek korun si představuji tak 500,- až max 800,- Kč. Ale dobře, pro někoho je 1500,- pár stovek. A jinak raději méně místa než neustále na androidu řešit přesouvání aplikací z telefonu na SD kartu…tedy pokud to aplikace umožňuje že.

  Máte pravdu, nechal jsem se unést zahraničními cenami na Amazonu :) U nás to je minimálně přes tisíc.

  Máte pravdu, na amazonu se dá najít cena i 15 USD. Ale i kdyby to byl jen dolar, je to uplně jedno, když pak máte hlášku This item does not ship to Czech Republic :-). Karty co by šli poslat do CZ jsou až od cca 45 USD no k tomu 21% DPH a jsme na třinácti stovkách ( když bude poštovné free)

  Tak když je lepší méně místa než více místa, tak to pak jo. Paměťovka je primárně určena na ukládání dat jako právě hudba nebo filmy. Tam člověk neřeší rychlost přenosi. 1500 je opravdu pár stovek za 128GB. Kolikpak si za 128GB nechá zaplatit Apple, co? Ale když je míň místa lepší než víc místa, tak to pak jo. Jinak osobně jsem Apple Music na Androidu vyzkoušel. Odinstaloval a zaplatil prémium účet u Spotify. Velká spokojenost.

  Ne tím jsem myslel něco jiného. Telefon s Androidem, který má interních 8GB a externě na SD kartě 128GB je sice samozřejmě více, než 128 GB iPhone. Ale na takovém zařízení musíte i ty aplikace šoupat na SD kartu. A raději budu mít 64GB iPhone než 136GB Android. Teď se mi to opět potvrdilo i synova mobilu. Aplikace na SD kartě a pak nemožnost aktualizace z Google play. Chyba 506. OK přesun apky do telefonu, aktualizace, přesun apky na SD kartu. Děkuji, nechci. Spotify jsem měl asi rok i s předplatným a to ještě v době, kdy nebylo po Apple Music ani slechu. Nakonec jsem to zrušil, nevyhovovalo. Nyní AppleMusic a naprostá spokojenost. Takže ano, pro mě je méně místa, které je vyladěné a funguje, VÍCE, než víc místa, kdy se musí neustále něco řešit co mám v interní a co na SD.

  A co takhle koupit si telefon s Androidem s 16 nebo 32 Gb a potom k tomu 128 Gb SD kartu na fotografie videa a hudbu ? Tak budete mít dostatek místa na aplikace aniž by jste něco přesouval a 128 Gb na multimédia, která nemusíte přesouvat ale rovnou je tam nasměrujete. To, že v základu koupíte telefon s 8 Gb a pak řešíte přesouvání na kartu to je Váš problém a ne problém výrobce telefonu či Androidu. Android pouze dává tu možnost, to neznamená že to musíte dělat. I Apple prodává starší modely s 8 Gb, tam ale nemáte možnost rozšiřitelnosti. Osobně si myslím, že tohle je od Apple Music poměrně logické a pro uživatele Androidu i velice výhodné.

celý text

Čtěte více