Zavřít reklamu

Tim Cook v průběhu vyhlašování finančních výsledků za fiskální kvartál roku 2019 potvrdil, že společnost Apple má v plánu oficiálně vydat svou kreditní kartu Apple Card již v srpnu. V současné chvíli kartu testují tisíce zaměstnanců a firma se připravuje na její brzký debut. Konkrétní datum Cook neprozradil, dá se ale předpokládat, že to bude co nejdříve.

Apple Card vznikla ve spolupráci s bankovním gigantem Goldman Sachs a je pochopitelně součástí platebního systému Apple Pay a související aplikace Wallet. Apple ale kartu vydá i ve fyzické podobě, na které si v souladu se svou proslulou filosofií propracovaného designu dal řádně záležet. Karta bude vyrobena z titanu, její design bude striktně minimalistický a najdete na ní jen minimum osobních údajů.

Kartu je možné využít pro klasické transakce i pro platby prostřednictvím Apple Pay, přičemž Apple nabídne zákazníkům za placení oběma způsoby odměny. Za nákup v Apple Store například majitelé karty získají tříprocentní cashback, za platbu prostřednictvím Apple Pay pak zákazníci dostanou cashback ve výši dvou procent. U ostatních transakcí činí cashback jedno procento.

Cashback je majitelům karty vyplácen na denní bázi, uživatelé tuto položku najdou na své Apple Cash kartě v aplikaci Wallet a obnos mohou využít jak pro nákupy, tak i pro převod na vlastní bankovní účet nebo zaslání přátelům či blízkým. V aplikaci Wallet bude rovněž možné sledovat veškeré útraty, které budou zaznamenány a rozděleny do několika kategoriích v přehledných, barevných grafech.

Apple Card bude prozatím k dispozici pouze pro obyvatele Spojených států, existuje ale jistá pravděpodobnost, že se postupně rozšíří také do dalších zemí.

Apple Card fyzicka

Zdroj: Mac Rumors

.