Zavřít reklamu

Tim Cook v průběhu vyhlašování finančních výsledků za fiskální kvartál roku 2019 potvrdil, že společnost Apple má v plánu oficiálně vydat svou kreditní kartu Apple Card již v srpnu. V současné chvíli kartu testují tisíce zaměstnanců a firma se připravuje na její brzký debut. Konkrétní datum Cook neprozradil, dá se ale předpokládat, že to bude co nejdříve.

Apple Card vznikla ve spolupráci s bankovním gigantem Goldman Sachs a je pochopitelně součástí platebního systému Apple Pay a související aplikace Wallet. Apple ale kartu vydá i ve fyzické podobě, na které si v souladu se svou proslulou filosofií propracovaného designu dal řádně záležet. Karta bude vyrobena z titanu, její design bude striktně minimalistický a najdete na ní jen minimum osobních údajů.

Kartu je možné využít pro klasické transakce i pro platby prostřednictvím Apple Pay, přičemž Apple nabídne zákazníkům za placení oběma způsoby odměny. Za nákup v Apple Store například majitelé karty získají tříprocentní cashback, za platbu prostřednictvím Apple Pay pak zákazníci dostanou cashback ve výši dvou procent. U ostatních transakcí činí cashback jedno procento.

Cashback je majitelům karty vyplácen na denní bázi, uživatelé tuto položku najdou na své Apple Cash kartě v aplikaci Wallet a obnos mohou využít jak pro nákupy, tak i pro převod na vlastní bankovní účet nebo zaslání přátelům či blízkým. V aplikaci Wallet bude rovněž možné sledovat veškeré útraty, které budou zaznamenány a rozděleny do několika kategoriích v přehledných, barevných grafech.

Apple Card bude prozatím k dispozici pouze pro obyvatele Spojených států, existuje ale jistá pravděpodobnost, že se postupně rozšíří také do dalších zemí.

Apple Card fyzicka

Zdroj: Mac Rumors

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    To nema v CR sanci na uspech. Tady je kazdej „jablickar“ hubou v diskusi milionar. Takze k cemu kreditni karta pro socky co nevyjdou s vyplatou nebo si za nakup vysomrujou nejakou ubohou slevu 1%

celý text

Čtěte více.