Zavřít reklamu

Společnost Apple už má za sebou za dobu své existence mnoho žalob. Vypíchnout můžeme například tu, kdy žaloval společnost Microsoft za podobu jejich grafického rozhraní ve Windows, které bylo náhodně podobné tomu v Macintoshi. Ovšem není to jen Apple, kdo podává žaloby na různé firmy. I na tuto společnost v minulosti uvalilo nespočet firem možná někdy až bizarní žaloby. Pro příklad můžeme zmínit aféru se zpomalováním starších verzí iPhonů nebo tu za nelegální používání termínu Animoji.

Aby těch žalob neměli málo, před pár dny na Apple jednu další uvalila singapurská společnost Asahi Chemical & Solder Industries PTE Ltd. Společnost Asahi Chemical si v roce 2001 nechala patentovat speciální slitinu, která dosahuje lepších fyzických a chemických vlastností a obsahuje účinné množství cínu, mědi, stříbra a bismutu. Alespoň takto zní její popis.

V žalobě tedy společnost tvrdí, že Apple podle nich patent porušil tím, že speciální slitinu použili při výrobě několika různých typů iPhonů. Specifikují, že jde o iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X. V žalobě však není uvedeno, kolik bude chtít singapurská firma dolarů. Kromě finančního odškodnění totiž také požadují zaplacení veškerých soudních výloh.

Žaloba byla podána v americkém Ohiu, jelikož zde sídlí firma H-Technologies Group Inc., která Asahi Chemicals udělila práva na onen patent. Druhým důvodem je, že Apple v Ohiu vlastní alespoň čtyři prodejny. Sami jsme zvědaví, jak tento soudní spor nakonec dopadne.

zdroj: Apple Insider

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.