Zavřít reklamu

Koncem června roku 2015 byl oficiálně spuštěn provoz hudební rádiové stanice Beats 1. Stanice hrála čtyřiadvacet hodin denně a sedm dní v týdnu, a byla součástí hudební streamovací služby Apple Music. Na Beats 1 zněla hudba předních DJů i populárních umělců, a společnost Apple označila Beats 1 za největší rádiovou stanici na světě.

Původ rozhlasové stanice Beats se datuje do roku 2014, kdy společnost Apple provedla akvizici společnosti Beats v hodnotě tří miliard dolarů. Touto akvizicí získala cupertinská společnost přístup ke kompletní značce a všemu, co s ní souvisí, a začala postupně budovat základy pro svou hudební streamovací službu Apple Music. Lhůta pro zprovoznění samotné stanice Beats 1 byla podle Zanea Loweho, jednoho z jejích prvních DJů, prakticky šibeniční – odpovědný tým musel vše potřebné údajně vybudovat v horizontu pouhých tří měsíců.

Stanice Beats 1 už od doby svého spuštění rozhodně netroškařila. Součástí jejího vysílání byly rozhovory s předními osobnostmi hudebního průmyslu i s různými celebritami, přičemž převažovala jména z oblasti hip-hopu. Média projevovala v souvislosti s obsahem stanice Beats 1 smíšené reakce – někteří Applu vytýkali, že dává příliš velký prostor hip-hop, jiní si stěžovali, že avizovaný nepřetržitý provoz vlastně není tak úplně nepřetržitý, protože obsah se často opakoval. Apple svou rozhlasovou stanici – na rozdíl od služby Apple Music jako takové – příliš aktivně nepropagoval.

Na rozdíl od Apple Music není k poslechu stanice Beats 1 zapotřebí předplatné. Přestože firma získala ochranné známky také pro stanice Beats 2, Beats 3, Beats 4 a Beats 5, dosud provozuje pouze Beats 1. V současné chvíli nabízí stanice Beats 1 nonstop živý poslech hudby, moderované DJi v Los Angeles, New Yorku a Londýně. Uživatelé mají možnost nejen živého poslechu, ale také pouštění jednotlivých pořadů z archivu.

.