Zavřít reklamu

Americký server Bloomberg přinesl komplexní souhrn toho, co můžeme od Applu během následujících měsíců čekat. A to jak s ohledem na nadcházející keynote, tak s výhledem do první poloviny příštího roku. Kromě iPhonů, kterým budeme věnovat samostatný článek, se redaktoři Bloombergu věnovali především novým iPadům Pro, Apple Watch či inteligentnímu reproduktoru HomePod.

Co se týče iPadů, Apple dle Bloombergu chystá inovovanou řadu Pro. Ta by měla přinést zejména stejný kamerový systém, kterým budou disponovat nové iPhony. Samozřejmostí je implementace nového procesoru z výkonnější řady X. Kromě iPadů Pro se aktualizace dočká také v současné době nejlevnější prodávaný iPad. Ten dostane novou úhlopříčku, která se zvětší ze současných 9,7″ na 10,2″.

V případě Apple Watch půjde podle mnohých predikcí o jakýsi „hluchý“ rok. Letošní generace by oproti těm ostatním neměla dorazit s nějakou převratnější novinkou a Apple se u ní zaměří zejména na nové materiály pro šasi. Nové verze by měly být dostupné, kromě klasických hliníkových a ocelových variant, také v titanové a (staro)nové keramické.

Z hlediska doplňků se chystají nové AirPods, které by měly disponovat voděodolností a konečně také funkcí pro aktivní potlačení okolního hluku. Fanoušky inteligentních reproduktorů by měl Apple potěšit někdy v první polovině příštího roku, kdy by mělo dojít k uvedení nové, levnější varianty reproduktoru HomePod. Ta sice nebude tak technicky vyspělá, nižší cena by však měla pomoci s prodeji, které nejsou nikterak oslnivé.

V neposlední řadě se ještě do konce letošního roku dočkáme nových MacBooků, přičemž dlouho očekávaný 16″ model, s novou klávesnicí a designem, by měl Apple představit ještě v průběhu podzimu. Zatím není jasné, dojde-li k tomu na zářijové keynote, nebo až na té říjnové/listopadové, kterou Apple Macům obvykle věnuje. Tak jako tak to vypadá, že se máme během následujícího půl roku na co těšit.

AirPods 2 concept 7

Zdroj: Bloomberg

Velký fanoušek Applu a technologií obecně. Ať už jde o počítače, konzole, audio, video a všechno ostatní, co se kolem toho motá.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.