Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Společnost Anker představila magnetickou bezdrátovou powerbanku pro iPhone 12

Nedávno jsme vás prostřednictvím článku informovali o vývoji jistého battery packu, na kterém Apple pracuje pro nejnovější generaci jablečných telefonů. Údajně by se mělo jednat o podobnou alternativu ke známým pouzdrům Smart Battery Case. Rozdíl ale spočívá v tom, že tento produkt by byl kompletně bezdrátový a magneticky by se k iPhonu 12 přichytil, v obou případech prostřednictvím novinky MagSafe. Objevily se ale zprávy, podle kterých má Apple při vývoji jisté komplikace, které buďto představení battery packu posunou, nebo se kvůli nim projekt kompletně zruší. S problémy se pravděpodobně ale nesetkala společnost Anker, která je velice populárním výrobcem příslušenství a dnes představila svou vlastní bezdrátovou powerbanku PowerCore Magnetic 5K Wireless Power Bank.

Prvně jsme tento produkt mohli spatřit během veletrhu CES 2021. Produkt se dokáže magneticky prostřednictvím MagSafe přichytit k zádům iPhonů 12 a poskytnout jim tak 5W bezdrátové nabíjení. Kapacita poté činí úctyhodných 5 tisíc mAh, díky čemuž podle dat výrobce dokáže iPhone 12 mini nabít z 0 na 100 %, iPhone 12 a 12 Pro z 0 na zhruba 95 % a iPhone 12 Pro Max z 0 na 75 %. Battery pack se poté dobíjí prostřednictvím USB-C. Jak jsme již zmínili, produkt je kompatibilní s technologií MagSafe. Problém ale spočívá v tom, že se nejedná o oficiální příslušenství, kvůli čemuž nelze využít plný potenciál a namísto 15 W se musíme spokojit s 5 W.

MacBook Pro se dočká návratu HDMI portu a čtečky SD karet

Minulý měsíc jste mohli zahlédnout důležité predikce pro chystané 14″ a 16″ MacBooky Pro. Těch bychom se měli dočkat v druhé polovině letošního roku. Renomovaný analytik Ming-Chi Kuo v lednu prohlásil, že tyto modely čekají poměrně významné změny, mezi které můžeme zařadit návrat ikonického napájecího portu MagSafe, odstranění Touch Baru, přepracování designu do více hranatější podoby a návrat některých portů pro lepší konektivitu. Vzápětí na to reagoval Mark Gurman z Bloombergu, který tyto informace potvrdil a dodal, že se nové Macy dočkají návratu čtečky SD karet.

MacBook Pro 2021 s čtečkou SD karet koncept

Tuto informaci nyní potvrdil opět Ming-Chi Kuo, podle kterého nás v druhé polovině roku 2021 čeká představení MacBooků Pro, jež budou vybaveny portem HDMI a zmiňovanou čtečkou SD karet. Bezesporu se jedná o parádní informace, které ocení široká skupina jablíčkářů. Uvítali byste návrat těchto dvou vychytávek?

Další informace o produkci Mini-LED displejů pro chystaný iPad Pro

Už téměř rok se hovoří o příchodu nového iPadu Pro s vylepšeným Mini-LED displejem, díky čemuž by došlo ke značnému vylepšení. Prozatím ale víme pouze to, že technologie nejprve dorazí do 12,9″ modelů. Není ale jasné, kdy se vlastně dočkáme představení jablečného tabletu, který by se tímto displejem mohl pochlubit. Prvotní informace poukazovaly na čtvrtý kvartál roku 2020.

iPad Pro jab FB

Současná koronavirová krize každopádně zpomalila řadu sektorů, což se bohužel negativně podepisuje i na vývoji nových produktů. Přesně proto bylo taktéž odsunuto představení loňských iPhonů 12. V případě iPadu Pro s Mini-LED se nadále hovořilo o prvním či druhém kvartálu roku 2021, nad čímž nyní začínají viset otazníky. Nejnovější informace DigiTimes, které pramení přímo z dodavatelského řetězce, informují o počátku produkce zmiňovaných displejů. Jejich výrobu by měla zaštítit firma Ennostar a začít by se mělo koncem prvního kvartálu, případně v druhém kvartálu letošního roku.

.