Zavřít reklamu

Apple v červenci 2021 představil zajímavou novinku v podobě MagSafe Battery Pack neboli přídavné baterie pro iPhony 12 (Pro) a novější, které stačí k telefonu přicvaknout prostřednictvím MagSafe. Prakticky se tak jedná o nástupce dřívějších krytů Smart Battery Case. Ty v sobě ukrývaly přídavnou baterii a připojovaly se přímo do Lightning konektoru zařízení, čímž zaručovaly prodloužení jeho výdrže. Tento kousek funguje prakticky stejně, akorát s tou výjimkou, že využívá novější technologii a stačí jej tak jen přicvaknout, čímž se inicializuje samotné nabíjení.

Ačkoliv se na první pohled jedná o parádní věc, díky které si můžeme prodloužit výdrž baterie, tak i přesto se na MagSafe Battery Pack valí vlna kritiky. A musíme uznat, že poměrně oprávněně. Problém spočívá v kapacitě samotné přídavné baterie. Konkrétně totiž dokáže nabít iPhone 12/13 mini o až 70 %, iPhone 12/13 o až 60 %, iPhone 12/13 Pro o až 60 % a iPhone 12/13 Pro Max o až 40 %. Ani u jediného modelu se tak výdrž nemůže zdvojnásobit, což je celkem smutné – obzvláště když vezmeme v potaz, že produkt stojí téměř 2,9 tisíc korun. Ovšem i přesto má svou nezpochybnitelnou výhodu.

Hlavní benefit je často opomíjen

Bohužel nedostatek v podobě slabší kapacity MagSafe Battery Pack silně zastiňuje jeho hlavní benefit. Ten spočívá v kompaktnosti a rozumných rozměrech celé přídavné baterie. V tomto ohledu je ale nutné se na to podívat ze správné strany. Samozřejmě když Battery Pack připneme na záda iPhonu, uděláme z něj ne zrovna dvakrát vkusné zařízení, jelikož se na jeho zádech bude nacházet neesteticky vypadající cihlička. V tomto ohledu benefit rozhodně nenajdeme. Naopak je ale baterii možné schovat prakticky kamkoliv a mít ji tak vždy po ruce. Mnoho jablíčkářů ji tak nosí například v náprsní kapse či tašce a v případě nouze, například když se vracejí večer z práce, ji už jen přicvaknou k zádům iPhonu a zažehnají tak hrozbu vybité baterie.

Právě tento fakt dělá z MagSafe Battery Pack poměrně povedeného parťáka, který se může náramně hodit určité skupině lidí bez možnosti dobití telefonu přes den. Nemusí se totiž obtěžovat s nošením klasické powerbanky a kabelu, jelikož mohou mít povedenější alternativu, kterou mohou „zapojit“ prakticky okamžitě.

mpv-shot0279
Technologie MagSafe, která přišla spolu s řadou iPhone 12 (Pro)

Co by měl Apple zlepšit

Jak už jsme uvedli výše, přídavná MagSafe baterie čelí nemalé kritice. Je to rozhodně škoda, protože se jedná o zařízení s vysokým potenciálem, kdyby došlo k vyřešení veškerých nedostatků. Na prvním místě je pochopitelně ona slabší kapacita, k niž se ještě může přidat nižší výkon v podobě 7,5 W. Pokud by Apple tyto neduhy dokázal napravit (bez navýšení ceny), je vysoce pravděpodobné, že by se řada jablíčkářů na MagSafe Battery Pack přestala dívat skrz prsty. V opačném případě čeká giganta prohra vůči ostatním výrobcům příslušenství, kteří již nyní nabízejí podstatně levnější a efektivnější alternativy.

.