Zavřít reklamu

Závěr týdne je opět tu a s ním také náš stručný souhrn nejdůležitějších spekulací. Tentokrát byla na technologických serverech i sociálních sítích řeč například o procesorech připravovaných iPhonů 12. Novinkami a spekulacemi nešetřil ani leaker Komiya, který přišel s informacemi o iPadu Air 4. generace. V dnešním článku bude řeč také o možném levnějším iPhonu, který by mohl spatřit světlo světa počátkem příštího roku.

Specifikace procesorů iPhonu 12

Představení nových iPhonů se nezadržitelně blíží a spolu s tím nabývají související zprávy čím dál konkrétnějších rozměrů. Kromě klasických spekulací letos kolují po internetu také nejrůznější úniky – jeden z těch nejnovějších se týká procesorů A14, kterými budou letošní iPhony osazeny. Leaker s přezdívkou Komiya na svém Twitteru tento týden uvedl, že by jejich výkon měl být oproti loňským A13 procesorům o 40 % vyšší, grafický výkon se má zvýšit dokonce až o polovinu. Co se fotoaparátů týče, měl by 5,4″ a 6,1″ model s označením Max získat dvojici modulů, zatímco u 6,1″ iPhonu 12 Pro a 6,7″ iPhonu 12 Pro Max by mělo jít o trojici modulů a LiDAR senzor.

iPad Air 4. generace

Kromě iPhonů 12 se tento týden mluvilo také o budoucím iPadu Air čtvrté generace. V souvislosti s ním se na internetu objevily informace o tom, že by měl mít design s ostrými hranami a Face ID namísto Touch ID. iPad Air čtvrté generace by měl být dále vybaven jedenáctipalcovým Liquid Retina displejem, USB-C portem a čtveřicí reproduktorů. Uvnitř tabletu by měl být nasazen procesor Apple A14, tablet by měl nabídnout podporu obou typů Apple Pencil i Magic Keyboard, spekuluje se také o podpoře Keyboard Folio. iPad Air 4 by mohl dále být vybaven fotoaparátem s ultraširokoúhlým modulem, a měl by vyjít ve 128GB, 256GB a 512GB variantě.

Levnější iPhone 12

Společnost Wedbush Securities v jedné ze svých analytických zpráv přinesla informaci o tom, že by Apple mohl počátkem příštího roku přijít s levnější verzí iPhonu 12 bez 5G konektivity. Podle analytiků společnosti Wedbush měla jablečná společnost původně vydat kombinaci 4G a 5G iPhonů 12, firma ale v průběhu roku svou analýzu přehodnotila. K vydání “nízkorozpočtového” iPhonu 12 by mohlo dojít zhruba v únoru 2021, jeho cena by odhadem mohla v přepočtu činit zhruba 17 600 korun. Apple by se podle analytiků mohl v příštím roce snažit vyjít vstříc co možná nejširší zákaznické základně, a jedním z kroků by mohlo být právě vydání modelu pro nenáročné.

Zdroje: Tom’s Guide, TaskBoot, MacRumors

.