Zavřít reklamu

Jen necelý týden nás dělí od dlouho očekávané jarní Keynote. Ta by nás měla překvapit hned několika novými produkty v čele s iPadem Pro, přičemž dočkat bychom se měli i nové jarní kolekce skvělých krytů pro iPhone 12. Nadále se blogerce podařila doslova úžasná věc, kdy svůj elektromobil Jaguar díky fíglu dokázala dostat do své chytré domácnosti Apple HomeKit a dokáže tak vozidlo ovládat prostřednictvím nativní aplikace Domácnost.

Applu unikly fotky chystané jarní kolekce krytů pro iPhone 12

Na příští úterý Apple naplánoval letošní první Keynote, během které bychom se měli dočkat představení lokalizačního přívěšku AirTags a nového iPadu Pro, jehož větší, 12,9″ verze by měla nabídnout parádní Mini-LED displej. V souvislosti s touto událostí se také mluví o nové jarní kolekci krytů pro iPhone 12 a řemíncích pro Apple Watch. Leakeři na sebe nenechali dlouho čekat a prostřednictvím sociální sítě Twitter uživatelé vystupující pod jmény Tommy Boi a Majin Bu sdíleli uniklé snímky těchto očekávaných krytů. Všechny chystané barvy si můžete prohlédnout v níže přiložené galerii. Který kryt se vám nejvíce zamlouvá?

Blogerce se podařilo přidat její auto do chytré domácnosti Apple HomeKit

V posledních letech se obrovské popularitě těší chytrá domácnost. Apple v tomto směru nabízí své řešení HomeKit, kdy za pomocí nativní aplikace můžeme kompletně spravovat celou naši domácnost pouhým klepnutím prstu, případně prostřednictvím hlasové asistentky Siri. Obrovskou výhodou jsou v tomto směru také automatizace. Blogerce jménem Siobhán Ellis se díky stále chytřejším chytrým domácnostem podařila úžasná věc – dokázala svůj elektromobil úspěšně integrovat do HomeKitu, díky čemuž jej dokáže ovládat rovnou z iPhonu.

Celý proces autorka popsala na svém blogu Practical HomeKit. Její Jaguar I-Pace lze tedy nyní bezproblémově monitorovat, ovládat a automatizovat prostřednictvím nativní aplikace Domácnost. K tomu všemu musela Ellis sáhnout po HomeBridge pluginu pro Jaguar InControl API, který nese název homebridge-jlr-incontrol – to blogerce umožnila získávat data z vozidla a okamžitě je přenášet do HomeKitu. Konkrétně tak má přístup k informacím o aktivním nabíjení, aktuálním stavu dobití a k teplotám, nebo může přes iPhone zapnout foukání či topení a řadu dalších. Plugin ale nestačilo pouze nahrát. Ellis se musela potýkat s notnou dávkou nejrůznějších konfigurací, což musela vše upravovat ručně, přičemž na ní také vyskočilo několik nejrůznějších varovných zpráv. Ve finále ale vše funguje bez sebemenších problémů.

Jaguar elektromobil v nativní Domácnosti
Možnosti v nativní aplikaci Domácnost

Zmiňované funkce jako vzdálené nastavení topení, klimatizace, zamčení či odemčení a nabíjení lze kompletně ovládat prostřednictvím aplikace, což můžete vidět na výše přiloženém snímku. Tím nejlepším každopádně zůstávají automatizace. Jelikož je vozidlo plnohodnotnou součástí chytré domácnosti, Ellis si tak mohla nastavit, aby se v případě vybité baterie automaticky zapnulo napájením prostřednictvím HomeKit zásuvky. Zároveň si nechává automaticky vyhřát/zchladit vozidlo na základě událostí z Kalendáře.

.