Zavřít reklamu

Dnešní den s sebou přinesl velice zajímavé informace ohledně jablečných telefonů. V první zprávě se podíváme na problémy Applu v brazilském státu Sao Paulo, kde čelí žalobě, která by ho mohla vyjít až na 2 miliony dolarů, a v druhé si posvítíme na termín představení řady iPhone 13.

Apple čelí žalobě za absenci nabíječek v baleních iPhonů 12

Cupertinská společnost se vloni rozhodla pro poměrně zásadní krok, kdy nově do balení iPhonů nepřibaluje napájecí adaptér. Tento krok zdůvodňuje nižším zatížením k životnímu prostředí a významném snížení uhlíkové stopy. Navíc pravdou je, že řada uživatelů doma už nějaký ten adaptér má – bohužel ale ne s podporou rychlonabíjení. Na celou tuto situaci již vloni v prosinci zareagoval brazilský úřad pro ochranu spotřebitele, který Apple informoval o porušování spotřebitelských práv.

Jak vypadá krabička nových iPhonů bez adaptéru a sluchátek:

Cupertino na oznámení zareagovalo slovy, že takřka každý zákazník již adaptérem disponuje a není tedy nutné, aby se další nacházel v samotném balení. To vyústilo až v podání žaloby v brazilském státě Sao Paulo za porušení zmiňovaných práv, kvůli čemuž by Apple mohl zaplatit pokutu až ve výši 2 milionů dolarů. K celé situaci se taktéž vyjádřil Fernando Capez, výkonný ředitel příslušného úřadu, podle kterého Applu musí porozumět tamním zákonům a začít je respektovat. Kalifornský gigant nadále čelí pokutám za zavádějící informace ohledně voděodolnosti iPhonů. Je tedy nepřijatelné, aby telefon v záruce, který je poškozen z důvodu kontaktu s vodou, nebyl ze strany Applu opraven.

iPhone 13 by měl přijít klasicky v září

Aktuálně se nacházíme v již déle než rok trvající globální pandemii, která ovlivnila spoustu odvětví. Samozřejmě se tomu nevyhnul ani Apple, který kvůli nedostatkům ze strany dodavatelského řetězce musel odsunout zářijové představení nových iPhonů, což je mimochodem tradicí od iPhonu 4S v roce 2011. Loňský rok byl od zmiňované „čtyřky“ prvním rokem, kdy během měsíce září nedošlo k odhalení ani jednoho jablečného telefonu. Samotné představení přišlo až v říjnu, a dokonce na modely s označením mini a Max jsme si museli ještě počkat do listopadu. Tato zkušenost v lidech bohužel vyvolává obavy, zdali se stejný scénář odehraje i letos.

iPhone 12 Pro Max balení

K celé situaci se vyjádřil poměrně známý analytik Daniel Ives z investiční společnosti Wedbush, podle kterého bychom se (prozatím) neměli ničeho obávat. Apple totiž plánuje danou tradici obnovit a pravděpodobně během třetího zářijového týdne nám naservírovat nejnovější kousky. Ives tyto informace čerpá přímo ze svých zdrojů v rámci dodavatelského řetězce, ačkoliv poukazuje na fakt, že kvůli blíže nespecifikovaných vylepšeních bychom na některé modely mohli čekat až do října. A co se vlastně od nové řady očekává? iPhone 13 by se mohl pochlubit displejem se 120Hz obnovovací frekvencí, menším výřezem a vylepšenými fotoaparáty. Dokonce se také hovoří o příchodu verze s 1TB interním úložištěm.

.