Zavřít reklamu

Společnost Microsoft začíná pomalu testovat nový vzhled aplikací svého kancelářského balíčku Office. Testování se v tuto chvíli mohou zúčastnit členové programu Office Insiders, ještě v průběhu tohoto roku ale firma plánuje vydání verze aplikací platformy Office pro širokou veřejnost. V druhé části článku bude řeč o bývalém americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi. Ten se v odpovědi na mazání a blokaci svých příspěvků z počátku letošního roku rozhodl podat žalobu na vedení společností Twitter, Facebook a Google.

Microsoft začíná testovat nový design platformy Office

Společnost Microsoft včera zahájila testování nového designu svého kancelářského balíčku MS Office. První ukázkou nového vzhledu se Microsoft pochlubil již v loňském roce, minulý měsíc již odhalil, že nový design aplikací kancelářského balíčku Office bude ladit se vzhledem nového operačního systému Windows 11. Účastníci programu Office Insider nyní získávají možnost vyzkoušet si nové uživatelské rozhraní, než společnost Microsoft vydá nové verze aplikací Office pro širokou veřejnost. K vydání standardní verze aplikací balíčku Office by mělo dojít ještě v průběhu tohoto roku. Mezi hlavní změny patří výrazné zaoblení některých prvků uživatelského rozhraní Office, změna u některých tlačítek v aplikacích Word, Excel, PowerPoint a Outlook, a další drobné změny.

Takto vypadá Windows 11:

Společnost Microsoft původně naznačovala, že by u nové verze Office mělo dojít k o něco dramatičtějším změnám, nyní to ale vypadá, že od zásadních změn firma nakonec z neznámých důvodů upustila. Podle dostupných informací má ale Microsoft v plánu zavedení nástrojové lišty, kterou si uživatelé budou moci při práci na dokumentech v aplikacích balíčku Office lépe přizpůsobit. Jako první by se změn měla dočkat webová a mobilní verze aplikací Office, poté by měla přijít na řadu desktopová verze. Microsoft v loňském roce uvedl, že než dojde k plnému rozšíření všech změn, může to zabrat jeden až dva roky – to, co nyní testují účastníci programu Office Insiders, je tedy pouze začátek. Účastníci programu Office Insiders mohou první změny testovat jak v prostředí operačního systému Windows 10, tak i u Windows 11.

Donald Trump žaluje velké technologické společnosti

Bývalý americký prezident Donald Trump ve středu uvedl, že se rozhodl podat žalobu na šéfa společnosti Google Sundara Pichaie, Marka Zuckerberga z Facebooku a ředitele sociální sítě Twitter Jacka Dorseyho. Důvodem k podání této žaloby je podle Donalda Trumpa domnělá cenzura. Trump se k podání žaloby na zmíněné společnosti odhodlal poté, co musel zejména počátkem letošního roku na hlavních sociálních sítích čelit blokacím a mazání příspěvků. K cenzuře a blokaci Trumpových příspěvků začalo na Facebooku, Twitteru a serveru YouTube, který spadá pod společnost Google, docházet poté, co Trumpovi příznivci atakovali počátkem ledna letošního roku budovu Kapitolu ve Washingtonu. Důvodem cenzury příspěvků byly obavy z toho, že by Trumpovy posty mohly aktivisty podněcovat k ještě větší agresivitě. Na tiskové konferenci se Donald Trump nechal mimo jiné slyšet, že bude usilovat o represivní náhradu škody a „okamžité zastavení nezákonné a pohoršující cenzury amerického lidu ze strany sociálních sítí“. Trump dále uvedl, že se rozhodně nehodlá spokojit s dohodou. Zástupci zmíněných sociálních sítí se v době tvorby tohoto článku k celé věci nijak nevyjádřili.

.