Zavřít reklamu

Řady zaměstnanců společnosti Apple tento měsíc doplnil Nat Brown, jeden z prvních zaměstnanců pracujících na prvním Xboxu a v posledních letech také specialista na virtuální realitu z Valve. Do Applu nastupuje na pozici systémového inženýra.

Nat Brown se o změně svého působiště rozpovídal na Twitteru. V Applu se bude zaměřovat na aplikaci grafiky na systémové úrovni. Před svým nástupem do Applu pracoval jako inženýr pro virtuální realitu ve společnosti Valve, která společně s HTC vydala svůj vlastní VR headset Vive. Valve se však v posledních měsících rozhodlo značně zúžit svůj VR tým, což se projevilo odchody některých zaměstnanců.

Před vstupem do Valve pracoval Brown na projektu Xbox, do kterého se zapojil jako jeden z vůbec prvních inženýrů, zpátky v roce 1999. Na této pozici vydržel více než 15 let a během této doby se proslavil zejména svým blogem o tom, že Apple TV disponuje potenciálem zahubit klasické herní konzole.

Brown před lety argumentoval tím, že pokud Apple vytvoří vlastní herní ekosystém, který bude fungovat na principu podpory vývojářů třetích stran, herní stránka Apple TV může expandovat do neuvěřitelných rozměrů a zásadně ohrozit postavení tradičních herních konzolí. Vidina výdělku na otevřené platformě by mohla být potenciálně zajímavá pro mnoho menších vývojářů.

Apple TV se na hry ještě pár let poté nezaměřovala, tato změna přichází až nyní. Od vydání původního komentáře doba značně pokročila a dnes je takřka jisté, že Apple TV postavení moderních konzolí nijak neohrozí. Kdyby však přišel Apple Arcade o několik let dříve, všechno mohlo dopadnout jinak. Ať je to jak chce, Apple získal do svého týmu poměrně silnou posilu z branže. Je velice dobře možné, že se Brown zapojí do týmu, který vyvíjí AR/VR brýle, jež by měl Apple představit někdy během následujících dvou let.

originalxbox-800x368

Zdroj: Macrumors

.