Zavřít reklamu

Pryč jsou ty doby, kdy nám Apple nabízel svá zařízení jen ve dvou barevných variantách, tedy stříbrné a vesmírně šedé. Později se sice mezi toto duo zařadila ještě zlatá a růžově zlatá, nyní je ale všechno jinak. S 24“ iMacy přišly pestré barvy, které mohly znamenat zajímavější portfolio. Jenže Apple tohoto potenciálu možná nevyužívá tak, jak by mohl. 

Ano, byla zde jedna výjimka v podobě telefonu iPhone 5C, jehož netypická plastová záda byla k dispozici v několika provedeních. Jednalo se ale o ojedinělý krok společnosti, na který vlastně už nenavázala. Místo toho zde máme růžový, modrý, temně inkoustový, hvězdně bílý a (PRODUCT)RED červený iPhone 13 nebo horsky modrý, stříbrný, zlatý a grafitově šedý iPhone 13 Pro.

hvězdně bílá 4
Porovnání barev iPhonů 13 a 12

24“ iMac mohl udat trend 

V nudné a depresivní covidové době je poměrně příjemné vidět, jak se Apple s barevným vzezřením u nových iMaců vydováděl. Máme zde modrou, zelenou, růžovou, stříbrnou, žlutou, oranžovou a fialovou. Tyto barvy ale neodráží jiné portfolio produktů, tedy alespoň ne kompletně. S iPhony 13 je podobná růžová a modrá, to samé platí u modré a zelené s Apple Watch Series 7, a to i když mohou být odstíny odlišné. iPad mini 6. generace je pak dostupný nejen v růžové, ale dokonce i fialové. Jako jediný z nových produktů. Jeho fialová je oproti té u iPhonu 11 navíc značně světlejší.

Když si projdete nabídku společnosti, nevypadá to, že by si s barevnými kombinacemi nějak lámala hlavu. Těžké je už jen sladit iPhone, iPad a Apple Watch, natož když k tomu přidáte ještě počítače, i když u těch přenosných je zatím dostupné jen klasické trio v podobě stříbrné a vesmírně šedé u MacBooků Pro a ještě zlaté u MacBooku Air. Zatím jediný viditelný pokus o sjednocení barev tak Apple provedl vlastně jen u HomePodu.

K původní bílé a vesmírně šedé totiž přidal modrou, žlutou a oranžovou, které právě ladí s tmavými barvami na nových iMacích. Pokud má být tedy 24“ iMac především domácí počítač, který dotváří interiér domova, měl by tak činit i HomePod. Tato zařízení totiž pravděpodobně budou pospolu nejčastěji, oproti tomu iPhone, iPad, Apple Watch a MacBooky vedle sebe položíte jen málokdy, aby byla nutná jejich barevná podobnost. Tedy alespoň to vypadá, že právě toto si Apple myslí, a proto zde jejich barevné odstíny příliš neřeší (jestli je problém s technologií barev samozřejmě netušíme). Jenže pak je zde ještě příslušenství.

AirPody a AirTagy 

Kde jinde by se mohl Apple vydovádět více, co se alespoň barevných variant týče, než právě na svém nejlevnějším produktu a skutečně oblíbených sluchátkách? Jenže zde je jasně vidět usedlost společnosti. V roce 2013 představený iPhone 5C byl vlastně zcela proti jejímu smýšlení, kdy takto razantně odlišila své plastové produkty. Jistě, ještě tak bylo původně u černých iPhonů 3G a 3GS, ale to je ještě starší minulost (stejně jako v případě plastových MacBooků).

U Applu platí, že co je plastové, je bílé. Jsou to tedy nejen AirPody, vyjma generace Max, která má hliníkové mušle, jsou to AirTagy, jsou to i adaptéry a kabely s výjimkou určenou výhradně pro nové iMacy, kde příslušenství ladí s barvou iMacu. Bílé byly i plastové doplňky iPodů. Je tak velice pravděpodobné, že AirPody ani AirTagy nebudou ve svých dalších generacích jiné než opět jen a pouze bílé. Kdyby však Apple sebral odvahu a přišel s novými barevnými kombinacemi, jistě bychom za to byli mnozí rádi.

.