Zavřít reklamu

Zhruba před rokem přišel Apple se zbrusu novou službou Fitness+, která doplňuje ostatní služby od Applu v podobě Music, Arcade či TV+. Jak už název napovídá, tak Fitness+ je služba, která má za úkol jediné – udržet vás fit a v kondici. V rámci Fitness+ je možné se zapojit do různých cvičebních programů, což se v dnešní moderní době, kdy se na zdravý životní styl v určitých případech bohužel tolik nehledí, velice užitečné. Pro Česko a nespočet dalších zemí je ale problém v tom, že Fitness+ je doposud k dispozici jen ve Spojených státech, Kanadě, Irsku, Austrálii a na Novém Zélandě.

Apple každopádně přislíbil, že se již brzy dočkáme rozšíření Fitness+ do mnoha dalších států. Jak ale jistě víte, tak termín „již brzy“ často jednak znamená již za dlouho, a jednak není vůbec konkrétní. Dobrou zprávou však je, že Apple včera konečně sdělil přesné datum onoho plánovaného rozšíření – to je stanoveno na 3. listopadu. Pokud se ale nyní radujete z toho, že si Fitness+ budete moci užít i v Česku, tak vás bohužel musím zklamat. Tato služba se totiž rozšíří do Rakouska, Brazílie, Kolumbie, Francie, Německa, Indonésie, Itálie, Malajsie, Mexika, Portugalska, Ruska, Saudské Arábie, Španělska, Švýcarska a do Spojených arabských emirátů. Česká republika tedy v seznamu chybí, stále je tady ale malá špetka naděje toho, že bychom mohli Fitness+ v tuzemsku začít využívat. Zásadní je totiž ve výčtu nových zemí Německo, tedy náš soused.

mpv-shot0182

V České republice všeobecně nebylo či doposud není oficiálně k dispozici několik jablečných produktů a služeb. V případě produktů lze zmínit například HomePod mini, který se k nám dováží ze zahraničí. Co se týče služeb, tak si zajisté pamatujete na několikaletou absenci Apple Pay, kterého jsme se však naštěstí nakonec dočkali. Tak stejně tomu bylo i v případě EKG u Apple Watch, na které jsme si v Česku opět museli vyčkat. Jenže je nutné zmínit, že i když tyto služby a funkce nebyly k dispozici v Česku, tak jsme je mohli začít využívat – sice lehce krkolomnými cestami, ale šlo to. V případě Apple Pay bylo nutné si zařídit zahraniční kartu a provést další úpravy nastavení, u EKG z Apple Watch pak pouze stačilo překročit německé hranice a jednoduše tuto zdravotní funkci aktivovat. Po úspěšné aktivaci se pak stačilo vrátit do Česka, kde už EKG nadále fungovalo.

Je tedy velmi pravděpodobné, že u Fitness+ to bude velmi podobné jako u výše uvedených funkcí a služeb. Různých oklik bylo pokaždé nalezeno opravdu mnoho, tudíž pokud po Fitness+ budete velmi prahnout, tak ho téměř jistě budete moci využít také v Česku. Nejspíše to nebude tak „jednoduché“ jako u EKG v Apple Watch, na druhou stranu to ale nebude tak složité jako třeba u Apple Pay. Teoreticky k celému postupu budete potřebovat VPN, které vás přesune do Německa či jiné země, kde bude Fitness+ k dispozici, společně s App Store účtem, který bude opět vedený v zemi, kde je zmíněná služba k dispozici. Pokud tyto dvě podmínky budete splňovat, tak by se vám na iPhonu měla v aplikaci Kondice zobrazit záložka Fitness, kde už by měla být služba Fitness+ vidět. Jestliže se tak nestane, tak je možné, že ještě budete muset změnit oblast v iOS na Německo.

apple fitness+

Přesný postup pro zprovoznění Fitness+ v Česku bohužel prozatím neznáme. Avšak ihned 3. listopadu, kdy se Fitness+ k našim sousedům rozšíří, se vrhneme do hledání nejjednoduššího řešení pro zpřístupnění. Pokud bude postup dostatečně jednoduchý, aby se kvůli němu vyplatilo Fitness+ využívat, tak vám jej samozřejmě ihned přineseme v rámci samostatného článku. Fitness+ je každopádně placená služba, která aktuálně ve Spojených státech vychází na 9.99 dolarů měsíčně, což je v přepočtu zhruba 249 korun. Počítejte s tím, že pokud budete chtít Fitness+ využívat, tak si tuto službu samozřejmě budete muset klasicky předplatit.

.