Zavřít reklamu
iWant

Apple: iPad Pro je zcela v pořádku, malé ohnutí těla nevadí

iWant

Před Vánoci se v souvislosti s Applem začala řešit kauza, týkající se nových tabletů. Jak se totiž v posledních týdnech ukázalo, větší množství uživatelů dostalo zcela nový iPad Pro, který byl po vybalení z krabice mírně prohnutý. Vše se začalo řešit a po několika dnech přišel s polooficiálním prohlášením i Apple. Situaci totiž okomentoval ředitel sekce hardwarového vývoje.

S dotazem, jak to vlastně s ohnutými iPady Pro ve skutečnosti je, se obrátil jeden ze čtenářů serveru Macrumors. Svůj e-mail původně adresoval přímo Timu Cookovi, ten mu však neodpověděl. Místo toho mu na e-mail odpověděl Dan Riccio, který v Applu působí jako viceprezident pro vývoj hardwaru.

V odpovědi, kterou si v celém znění můžete přečíst zde, se v podstatě píše jen to, že je vše v naprostém pořádku. Nové iPady Pro dle Riccia splňují a převyšují výrobní a produktové standardy společnosti Apple a situace s některými ohnutými modely je „v normě“. Výrobní proces a funkce zařízení údajně počítá s odchylkou 400 mikronů, tj. 0,4 mm. Až do takovéto míry může být šasi nových iPadů Pro prohnuté, aniž by to způsobovalo jakýkoliv problém.

Příklady ohnutých iPadů Pro:

Za ohnutými iPady stojí údajně výrobní proces, během kterého může k „nepatrné“ deformaci dojít, když jsou do šasi umísťovány a připevňovány vnitřní komponenty. Vysvětlení je pravděpodobně velmi jednoduché a má co do činění s tím, jak snadno se nové nejnovější tablety od Applu lámou. Hliníkový skelet šasi je na několika exponovaných místech příliš křehký a šasi jako takové tak není dostatečně pevné. Absence jakýchkoliv interních výztuh celou situaci ještě zhoršuje. Nové iPady Pro jsou tak velmi tenké, lehké, zároveň však o poznání křehčí než předešlé generace.

Zprávy o tom, že si uživatelé rozbalují ohnuté iPady Pro, se začaly objevovat již krátce po zahájení prodejů. Od té doby se objevuje čím dál více případů. Vzhledem k tomu, že se nejedná o tak populární produkt jako je iPhone – u kterého se objevily podobné problémy před pár lety – zatím není celý problém zas tak skandalizován. Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet nadále, zdali Apple sáhne k nějakým úpravám v nejbližší době, nebo dojde k předělání šasi až u další generace.

Jak by jste reagovali vy, pokud by váš nový iPad Pro dorazil v ne zcela perfektní kondici?