Zavřít reklamu

Před Vánoci se v souvislosti s Applem začala řešit kauza, týkající se nových tabletů. Jak se totiž v posledních týdnech ukázalo, větší množství uživatelů dostalo zcela nový iPad Pro, který byl po vybalení z krabice mírně prohnutý. Vše se začalo řešit a po několika dnech přišel s polooficiálním prohlášením i Apple. Situaci totiž okomentoval ředitel sekce hardwarového vývoje.

S dotazem, jak to vlastně s ohnutými iPady Pro ve skutečnosti je, se obrátil jeden ze čtenářů serveru Macrumors. Svůj e-mail původně adresoval přímo Timu Cookovi, ten mu však neodpověděl. Místo toho mu na e-mail odpověděl Dan Riccio, který v Applu působí jako viceprezident pro vývoj hardwaru.

V odpovědi, kterou si v celém znění můžete přečíst zde, se v podstatě píše jen to, že je vše v naprostém pořádku. Nové iPady Pro dle Riccia splňují a převyšují výrobní a produktové standardy společnosti Apple a situace s některými ohnutými modely je „v normě“. Výrobní proces a funkce zařízení údajně počítá s odchylkou 400 mikronů, tj. 0,4 mm. Až do takovéto míry může být šasi nových iPadů Pro prohnuté, aniž by to způsobovalo jakýkoliv problém.

Příklady ohnutých iPadů Pro:

Za ohnutými iPady stojí údajně výrobní proces, během kterého může k „nepatrné“ deformaci dojít, když jsou do šasi umísťovány a připevňovány vnitřní komponenty. Vysvětlení je pravděpodobně velmi jednoduché a má co do činění s tím, jak snadno se nové nejnovější tablety od Applu lámou. Hliníkový skelet šasi je na několika exponovaných místech příliš křehký a šasi jako takové tak není dostatečně pevné. Absence jakýchkoliv interních výztuh celou situaci ještě zhoršuje. Nové iPady Pro jsou tak velmi tenké, lehké, zároveň však o poznání křehčí než předešlé generace.

Zprávy o tom, že si uživatelé rozbalují ohnuté iPady Pro, se začaly objevovat již krátce po zahájení prodejů. Od té doby se objevuje čím dál více případů. Vzhledem k tomu, že se nejedná o tak populární produkt jako je iPhone – u kterého se objevily podobné problémy před pár lety – zatím není celý problém zas tak skandalizován. Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet nadále, zdali Apple sáhne k nějakým úpravám v nejbližší době, nebo dojde k předělání šasi až u další generace.

Jak by jste reagovali vy, pokud by váš nový iPad Pro dorazil v ne zcela perfektní kondici?

2018 iPad Pro bend 5

Velký fanoušek Applu a technologií obecně. Ať už jde o počítače, konzole, audio, video a všechno ostatní, co se kolem toho motá.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Tak prohnutí iPadů je i u předchozích modelů, akorát se asi nikdo tolik nenudil a neměl čas to zkoumat… iPad Air, iPad Air 2, iPad Pro 10.5″ i iPad 6th generace – všechny byly prohnuté do U a se zárukou nikdy problém nebyl ;) Ono to zas tak horký nebude..

    tedy mám air i air 2, ale prohnuté nejsou a ani nebyly. Prakticky půl milimetru prohnutí, což připustil výše postavený manažer applu jako že je to OK, není jen katastrofa, ale přímo kastrofa. Jak si začínají říkat „to je dobré“ je začátek sešupu celkové kvality dolů. Příští rok to bude OK s milimetrem, displeje také nebudou příliš zdravé, ale to bude také v normě…..

    Co jsem viděl na webu, tak v některých případech je to ohnutí rozhodně víc než 0.4mm. Apple by to měl, hoden své pověsti, bez keců uznat jako reklamaci, i když je to v poslední době občas harakiri: faulty magic keyboard v iStylu v Praze no problem, za 4 dny vyměněno, v Dublinu fungl nový telefon z Apple storu 95% max kapacita baterky, měsíc a půl trvající dohadování…

    Mám iPad 2018 tři dny. Prohnutý není. Problém s pevností šasi byl důvod, proč jsem nešel do nového Pročka. Jinak iPad mi přijde jako úžasný zařízení. Spoustě lidí to nahradí noťas. Objednal jsem si k tomu Zagg podsvicenou klávesnici a taky mi to ve většině případů nahradí noťas. Ale chci to nosit bez starostí v batohu a nechci se strachovat, že se mi to ohne. U Pročka to chce počkat, až Apple konstrukci vychytá. Je to stejné jako u iPhone 6 a jeho bendgate. U 6s už byle vše v cajku.

    Mám svůj 4. iPad – ten poslední je loňský pro, ale ani jeden nikdy prohnutý nebyl. Tragédie není téměř zanedbatelné prohnutí, ale to prohlášení, že je to Applu šuma fuk a že blbci jsou zákazníci, kteří naivně očekávají 100% kvalitu. Dana Ricciho, nebo jak se jmenuje, by Jobs za tohle prohlášení okamžitě vyrazil. Nebo alespoň doufám.

celý text

Čtěte více.