Zavřít reklamu
iWant

Nový iPad Pro vám mohou doručit už ohnutý. Podle Applu to ale ničemu nevadí

iWant

Nový iPad Pro je v mnoha ohledech špičkový tablet, aktuálně možná vůbec nejlepší kousek na trhu. Vkusný je i jeho vzhled, kdy ostré hrany připomínají starší iPhony z dob modelů 5/5S. Jenže právě nový design spolu s extrémně nízkou tloušťkou zařízení způsobuje, že nový iPad Pro není tak odolný jako jeho předchůdci.

Nedávné testy navíc ukázaly, že tablet je možné velice snadno ohnout až zlomit. Někteří dokonce měli tablet ohnutý ihned po vybalení z krabice. Ostatně právě na to nyní upozorňuje i samotný Apple, který se nechal slyšet, že iPad Pro může zákazníkům přijít nepatrně ohnutý už z výroby. Na jeho funkčnosti to ale prý nic nemění.

Skutečně pozoruhodné prohlášení podal Apple během dnešního rána pro zahraniční magazín The Verge. Kalifornská společnost konkrétně uvedla, že některé kousky nového iPadu Pro 2018 mohou mít nepatrně ohnuté hliníkové šasi. Podle všeho je ohnutí „vedlejší účinek“ výrobního procesu a nemělo by mít negativní dopad na výkon tabletu ani na jeho použití v praxi. Konkrétně pak ohyb materiálu vzniká při procesu chlazení kovových i plastových komponent během výroby tabletu a týká se nejenom většího iPadu Pro s 12,9″ displejem, ale také 11palcového modelu.

Fotografie uživatelů, kterým iPad Pro přišel už ohnutý:

Prakticky ihned poté, co nový iPad Pro zamířil do prodeje, se na zahraničních diskuzních fórech začali ozývat jeho nespokojení majitelé, že čerstvě vybalený tablet z krabice je ohnutý. Ačkoli pozdější testy skutečně ukázaly, že je letošní model výrazně krehčí než jeho předchůdci, nezdá se, že by se zmíněný defekt vznikal i během používání tabletu. Ostatně i proto Apple neshledává ohnutí jako vadu vhodnou pro uznání reklamace, nýbrž jako přirozenou součást výrobního procesu a tudíž i jako vlastnost.

Podle dosavadních informací se – ve srovnání se staršími modely – Apple nesetkal ani s nijak vyšší návratností novinky  Nicméně podle The Verge by případná výměna ohnutého kousku za nový neměla představovat problém. Musí však být provedena v Apple Storu a zařízení musí splňovat podmínky pro vrácení. Tablet by tedy neměl jevit známky používání, měl by být vrácen s kompletním balením apod. Samotné rozhodnutí o výměně ale vždy závisí na Applu, respektive na konkrétních zaměstnancích navštíveného obchodu.