Zavřít reklamu

V úterý večer nastane okamžik, na který čeká naprostá většina fanoušků značky Apple. Podzimní keynote se blíží a to znamená, že nové produkty, na kterých Apple již několik měsíců pracuje, jsou již za dveřmi. Na následujících řádcích se pokusím v krátkosti shrnout, co od keynote očekávat, co Apple s největší pravděpodobností představí a jak by mohla konference vypadat. Apple scénář svých konferencí příliš nemění a tak se dá očekávat, že budou mít velmi podobnou posloupnost, jako konference minulé.

První zásadní novinka, kterou Apple v úterý představí, bude nový kampus – Apple Park. Úterní keynote bude první oficiální událostí, která se bude v prostorách Apple Parku konat. Tisícovka novinářů, kteří jsou pozváni do auditoria Steva Jobse tak budou prvními „outsidery“, kteří se po novém areálu projdou a uvidí ho v celé své (ještě částečně rozestavěné) kráse. Premiéra to bude také pro samotné auditorium, které by si pro své návštěvníky mělo schovávat několik pěkných vychytávek. Myslím si, že nové produkty nebudou v úterý večer tím jediným, co se bude objevovat na webu. Na provedení a architekturu Steve Jobs Theater je zvědavá obrovská spousta lidí.

Jinak budou hlavní hvězdou samozřejmě produkty, na které čeká naprostá většina lidí, co bude keynote sledovat. Dočkat bychom se měli třech nových telefonů a to iPhonu s OLED displejem (označovaným jako iPhone 8 nebo iPhone Edition) a následně aktualizovanými modely ze současné generace (Tedy 7s/7s Plus nebo 8/8 Plus). O OLED iPhonu jsme psali menší shrnutí v úterý, můžete si jej přečíst zde. Aktualizované současné modely by se měly dočkat také nějakých úprav. Téměř s jistotou můžeme poukázat na přepracovaný design (z hlediska materiálů) a přítomnost bezdrátového nabíjení. Další prvky by byly předmětem přílišných spekulací a do toho se nemá smysl pouštět, když se to dozvíme již za tři dny.

Nové generace se dočkají také chytré hodinky Apple Watch. U nich by měla nastat největší změna v oblasti konektivity. Nové modely by měly získat LTE modul a jejich závislost na iPhonu by se tak měla ještě o něco zmenšit. Je možné, že Apple představí nové SoC, byť se o něm moc nemluví. Design a rozměry by měly zůstat stejné, navýšit by se měla jen kapacita baterie, díky použití odlišné technologie pro sestavení displeje.

Potvrzený, pro nadcházející keynote, je inteligentní reproduktor HomePod, se kterým chce Apple nabourat současný stav v tomto segmentu. Mělo by jít, v první řadě, o velmi kvalitní audio nástroj. Chytré funkce by měly být v závěsu. HomePod bude disponovat Siri, integrací Apple Music a měl by velmi snadno zapadnout do vašeho domácího Apple ekosystému. Můžeme očekávat, že bude prodej zahájen krátce po konání keynote. Cena je nastavena na 350 dolarů, u nás by se mohl prodávat za zhruba 10 tisíc korun.

Největší záhadou (kromě věcí, o kterých se neví vůbec) je nová Apple TV. Tentokrát by nemělo jít jen o krabičku, kterou připojíte k TV, ale mělo by se jednat o samostatnou televizi. Ta by měla nabídnout 4K rozlišení a panel s podporou HDR. O velikosti a další výbavě se toho moc neví.

Letošní keynote začne (stejně jako většina předchozích) rekapitulací úspěchů. Určitě se dozvíme, kolik Apple prodal iPhonů, nových Maců, kolik aplikací bylo staženo z App Store či kolik uživatelů si platí za Apple Music (pokud se bude jednat o relevantní údaj, kterým se bude chtít Apple pochlubit). Tato „čísla“ se objevují pokaždé. Následovat bude představení jednotlivých produktů, kdy se na pódiu vystřídá mnoho rozličných osob. Doufejme, že se Apple pro tentokrát vyhne několika trapnějším momentům, které se objevily na některých předcházejících konferencích (například host z Nintenta, kterému nikdo nerozuměl). Konference obvykle trvá zhruba dvě hodiny a pokud chce Apple představit všechny výše zmíněné produkty, vše bude muset odsýpat. Už v úterý uvidíme, zda-li se dočkáme nějaké „one more thing…“.

.