Zavřít reklamu

Chytrý reproduktor HomePod od Applu je na světě již nějakou dobu, relativně dlouho jsme se o něm ale nedozvídali žádné zásadnější novinky. Ty se objevily teprve nedávno, a HomePod by se měl co nevidět dočkat nových, zajímavých funkcí včetně vyšší aktivity Siri.

Majitelé HomePodu si již brzy budou moci za pomoci pouhého příkazu pro Siri naladit více než sto tisíc rádiových stanic se živým vysíláním. Pokud vám tato novinka přijde povědomá, máte pravdu – Apple ji poprvé oznámil v rámci letošní červnové WWDC, na produktové stránce reproduktoru HomePod se ale zpráva objevila teprve tento týden s tím, že funkce bude dostupná od 30. září. Vzhledem k tomu, že zálohy HomePodu jsou vázány na operační iOS a na 30. září je naplánované vydání iOS 13.1, půjde zjevně o funkci, přítomnou v této verzi operačního systému.

HomePod se kromě toho také nově dočká podpory více uživatelů prostřednictvím rozpoznání hlasu. Na základě hlasového profilu bude chytrý reproduktor od Applu schopen rozeznat od sebe jednotlivé uživatele, a na podle toho jim poskytnout odpovídající obsah jak po stránce seznamů skladeb, tak třeba i co se týče zpráv.

Vítanou funkcí bude jistě také Handoff. Díky této funkci budou uživatelé moci pokračovat v přehrávání obsahu z iPhonu nebo iPadu na HomePodu, jakmile se k reproduktoru přiblíží se svým iOS zařízením v ruce – stačí jen potvrdit notifikaci na displeji. Spuštění této funkce sice na produktové stránce HomePodu není spojené se žádným konkrétním datem, Apple ho ale každopádně přislíbil na letošní podzim.

Zcela novou funkcí HomePodu je pak takzvaná „Ambient Sounds“, která umožní uživatelům snadno přehrávat relaxační zvuky, jako je třeba bouřka, mořské vlny, zpěv ptáků, a „bílý šum“. Zvukový obsah tohoto typu je sice k dispozici také na Apple Music, v případě Ambient Sounds ale půjde o funkci přímo integrovanou v reproduktoru.

Apple HomePod 3
.