Zavřít reklamu

Bezdrátový a (alespoň do jisté míry) inteligentní reproduktor HomePod se momentálně oficiálně prodává jen ve třech světových zemích – v USA, Velké Británii a Austrálii. To je možná také důvodem proto, že jsou jeho dosavadní prodeje poněkud slabší, než se očekávalo. To by se však mohlo v nejbližší době změnit, neboť se v oficiálním dokumentu od společnosti Apple objevila informace, že by se měl prodej HomePodu rozšířit do dalších zemí, to znamená na další trhy.

Před víkendem se na oficiálním webu Applu objevila zvláštní technická dokumentace k HomePodu, ve které je rozebráno několik způsobů, jakým je skrze HomePod možné přehrávat hudbu. To by nebylo samo o sobě tak zajímavé, kdyby se ve spodní části dokumentu nenacházela informace (napsaná velice malým písmem), že HomePod podporuje – kromě angličtiny, ještě francouzštinu, němčinu a japonštinu. To v současné době rozhodně neplatí, neboť je HomePod momentálně dostupný jen v anglicky mluvících zemích.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Je tedy možné očekávat, že Apple svůj nový reproduktor brzy nabídne i na těchto trzích, což by mohlo výrazně ovlivnit prodejní čísla. Výše zmíněné by také odpovídalo tomu, co Apple avizoval na počátku roku, a to že HomePod na francouzský a německý trh dorazí někdy v průběhu jara. To by bylo vcelku i uvěřitelné vzhledem k tomu, o jak důležité trhy se jedná. Japonsko je v tomto případě překvapením a bude opravdu zajímavé, pokud se japonský trh HomePodu dočká dříve, než jiné velké trhy, kde by se chtěl Apple realizovat.

Byť se ve výše zmíněných zemích HomePod oficiálně neprodává, dostupný již zde nějaký pátek je. Jde o stejnou situaci, jakou máme ze v ČR, kde je HomePod dostupný neoficiální cestou, skrze některé prodejce elektroniky (u nás HomePod z anglické distribuce nabízí například Alza). Momentálně je možné reproduktor ovládat pouze skrze anglickou Siri, tudíž je jeho pořízení poměrně diskutabilní. Pokud však čekat nechcete (oficiální prodej v ČR je poměrně nereálný, vzhledem k nelokalizaci Siri do češtiny), máte několik možností nákupu. Nezapomeňte však na redukci k napájení…

Zdroj: 9to5mac

Diskuze k článku

    HomePod – kravina roka !!! A kde je novy Mac mini, Mac Pro, MacBook Air? Preco sa zrusila vyroba routerov? Apple ide do riti… Nechcete vyrabat napriklad zehlicky, vazeny pan Tim Cook? Alebo duhove prezervativy?

celý text

Čtěte více