Zavřít reklamu

Najevo vyšla další akvizice Applu. Tentokrát se jedná o společnost Novauris. Akvizice není úplně aktuální, Apple ji provedl již před rokem, nicméně tuto skutečnost objevil server TechCrunch až nyní. Společnost vyvíjela technologii, která byla schopna zvládnout několik hlasových příkazů zároveň, rozpoznat celé fráze a analyzovat strukturu hlásek pro lepší rozpoznání řeči. Jeden z hlavních produktů společnosti je NovaSystem, serverový systém pro distribuované rozpoznávání řeči. Na podobném principu ostatně funguje i Siri.

Podle Novauris NovaSystem nerozpoznává řeč na úrovni slov nebo jejich sekvenci, ale rovnou identifikuje celé fráze tím, že je porovnává proti obrovské databázi obsahující možné shody. Tak je možné skládat informace z libovolně dlouhých vět o dosáhnout co nejpřesnějšího výsledku, alespoň podle stránek společnosti. Zakladatel Novauris je poměrně známá osobnost v této oblasti, tento výzkumník dříve pracoval pro Dragon Systems (známá je aplikace DragonDictate), kterou aktuálně vlastní Nuance. Ten samý Nuance, který zprostředkovává rozpoznávání řeči pro Siri.

Ostatně Apple se již dříve pokusil Nuance koupit, avšak neúspěšně. Novauris má nicméně bohaté zkušenosti nejen na poli serverových řešení, ale i vestavěných, tedy bez nutnosti připojování k serverům. To by mohlo Applu pomoci k dalšímu rozvoji Siri, na které bude tým Novaurisu pracovat. Společnost již spolupracovala například s konkurenčním Samsungem, ale také korporacemi jako Verizon Wireless, Panasonic, Alpine nebo BMW.

Apple nepřímo akvizici potvrdil svou klasickou odpovědí prostřednictvím své tiskové mluvčí: „Apple čas od času kupuje malé technologické společnosti, obecně však nediskutujeme naše záměry a plány.“

[youtube id=5-Dkrn-fTKE width=“620″ height=“360″]

Zdroj: TechCrunch
Témata:
.