Zavřít reklamu

V dnešním díle našeho „historického“ seriálu zmapujeme hned tři různé události – připomeneme si nejenom rozšíření viru s názvem Friday the 13th, ale třeba také odchod Billa Gatese z pozice ředitele společnosti Microsoft nebo akvizi Nestu ze strany Googlu.

Pátek třináctého ve Velké Británii (1989)

13. ledna roku 1989 se stovkami počítačů značky IBM ve Velké Británii rozšířil zákeřný počítačový virus. Tento virus nesl název “Friday the 13th”, a byl jedním z prvních mediálně proslulých počítačových virů. Friday the 13th infikoval soubory ve formátu .exe a .com pod operačním systémem MS-DOS, šířil se prostřednictvím přenosných médií a dalšími cestami.

MS-DOS ikonka
Zdroj: Wikipedia

Bill Gates předává žezlo (2000)

Dnes již bývalý ředitel společnosti Microsoft Bill Gates oznámil 13. ledna roku 2000 na tiskové konferenci, že vedení své firmy svěřuje do rukou Steva Ballmera. Gates dále uvedl, že hodlá i nadále setrvat na pozici předsedy představenstva firmy. K tomuto kroku Gates přistoupil po pětadvaceti letech vedení Microsoftu, v jejichž průběhu se z jeho firmy stal jeden z největších světových producentů softwaru, a z Gatese samotného jeden z nejbohatších lidí na této planetě. Gates na zmíněné tiskové konferenci dále uvedl, že se po odchodu z pozice šéfa Microsoftu hodlá více zaměřit na čas, strávený s rodinou, a také na činnost v oblasti charity a filantropie.

Google kupuje Nest (2014)

Společnost Google 13. ledna roku 2014 oficiálně oznámila, že zahájila kroky k akvizici firmy Nest Labs ze 3,2 miliardy dolarů. Výrobce produktů pro chytrou domácnost měl dle dohody i nadále operovat pod svou vlastní značkou, a Tony Fadell zůstane i nadále v jeho čele. Zástupci Googlu v době akvizice uvedli, že zakladatelé Nestu Tony Fadell a Matt Rogers dali dohromady skvělý tým, a že jim bude ctí uvítat jeho členy v řadách “Google rodiny”. Fadell v souvislosti s akvizicí uvedl na svém blogu, že nově vzniklé partnerství změní svět rychleji, než jak by k tomu bývalo bylo došlo v případě samostatného podnikání Nestu.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.