Zavřít reklamu

Akvizice nejsou ve světě technologií a internetu ničím neobvyklým. K jedné takové akvizici došlo počátkem tohoto týdne, kdy se společnost MediaLab rozhodla, že pod svá křídla převezme platformu Imgur, sloužící ke sdílení obrázků a fotografií. Kromě této novinky bude v dnešním souhrnu dne řeč také o reproduktoru Symfonisk druhé generace, jehož prodej na vybraných trzích bude zahájen již v průběhu příštího měsíce.

Reproduktor Symfonisk druhé generace

Značky Sonos a Ikea počátkem tohoto týdne oficiálně oznámily, že se dočkáme druhé generace stolního reproduktoru Symfonisk. O tom, že by druhá generace tohoto populárního reproduktoru mohla ještě letos spatřit světlo světa, se spekulovalo již delší dobu, a počátkem tohoto měsíce se dokonce na internetu objevily také údajné úniky jeho nového přizpůsobitelného designu. Nová generace reproduktoru Symfonisk bude dostupná již od 12. října tohoto roku, a to jak v zámořských prodejnách nábytkářské značky Ikea, tak i na vybraných trzích na území Evropy. Do všech regionů by se pak reproduktor Symfonisk druhé generace měl dostat v průběhu příštího roku.

V případě druhé generace zmíněného reproduktoru chce společnost Ikea mírně pozměnit svou prodejní strategii. Základna, která bude k dostání v bílé či černé barvě, se bude prodávat zvlášť, a uživatelé si k ní budou moci zakoupit také některou z dostupných variant stínítek. K dostání bude stínítko v matném skleněném provedení, stejně jako varianta z průsvitného černého skla. K dostání bude také textilní stínítko, které si budou zákazníci moci zakoupit buďto v černé nebo v bílé barvě. Ikea u druhé generace reproduktorů Symfonisk také o něco více rozšíří kompatibilitu s žárovkami. Ovládací prvky se v případě reproduktoru Symfonisk druhé generace budou nacházet přímo na lampě samotné. Cena základny byla stanovena na 140 dolarů, skleněné stínítko bude stát 39 dolarů, textilní verze stínítka pak zákazníky vyjde na 29 dolarů.

Imgur mění majitele

Populární služba Imgur, která slouží ke sdílení obrazových souborů, mění svého majitele. Platformu nově odkoupila společnost MediaLab, která sama sebe popisuje jako „holdingovou firmu spotřebitelských internetových značek“. Pod firmu MediaLab spadají například značky a služby jako je třeba Kik, Whisper, Genius nebo WorldStarHipHop. Platforma Imgur se v současné chvíli může pochlubit zhruba třema stovkami milionů aktivních uživatelů. Společnost MediaLab uvádí, že po akvizici bude hlavnímu týmu platformy Imgur napomáhat v tom, aby vytvářel co nejlepší zázemí pro komunitní online zábavu.

Imgur MediaLab

Cesta služby Imgur prý zdaleka není u konce, a MediaLab se akvizicí zavazuje podle svých vlastních slov mimo jiné také k tomu, aby do jeho provozu ještě více investovala. Co přesně bude pro Imgur zmíněná investice znamenat, zatím není zcela jisté. Někteří se obávají, že k akvizici došlo spíše za účelem práce s daty uživatelů nebo využití platformy Imgur pro reklamní účely. Plaforma Imgur měla zcela původně sloužit především pro sdílení obrázků na diskuzním serveru Reddit, ten ale postupem času zprovoznil vlastní službu pro hostování obrazových souborů, a využití Imguru začalo výrazně klesat.

.