Zavřít reklamu
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Apple pokračuje ve svém plánu s proměnou hudební streamovací služby Beats Music, kterou získal v rámci loňské obří akvizice, a nyní koupil britský startup Semetric. Ten disponuje analytickým nástrojem Musicmetric, který sleduje, co uživatelé poslouchají, sledují a nakupují.

Právě díky Musicmetricu by mohl Apple Beats Music vylepšit, zejména po stránce doporučování skladeb přímo na míru pro každého posluchače.

„Apple čas od času kupuje menší technologické společnosti a obecně nediskutuje své záměry či plány,“ potvrdila kalifornská společnost akvizici tradiční hláškou pro The Guardian. Částka, za kterou Apple Semetric získal, zveřejněna nebyla.

Výkonný ředitel Applu Tim Cook již dříve Beats Music chválil, s jakým úspěchem a přesností dokáže předložit posluchači hudbu dle jeho nálad a preferencí, nicméně evidentně chce se svými kolegy posunout tuto streamovací službu ještě dál.

Oproti konkurenci v podobě Spotify či Rdia je Beats Music v nevýhodě, že působí jen na americkém trhu, nicméně i to by se mohlo již letos změnit. Zatím není zcela jasné, jak Apple plánuje s Beats Music naložit, ale právě růstem popularity různých streamovacích služeb loni poprvé začaly klesat příjmy z iTunes, a tak i Apple musí naskočit na vlnu streamingu.

Semetric se navíc nezabývá pouze hudbou, ale své analytické nástroje využívá ke sledování filmů, televizí, elektronických knih i her a jejich diváků/posluchačů/hráčů, takže může Applu pomoci prakticky ve všech oblastech jeho digitálního prodeje obsahu.

Zdroj: The Guardian, The Verge

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více