Zavřít reklamu

Na stránkách Jablíčkáře vás budeme čas od času seznamovat s některými osobnostmi společnosti Apple. Pro dnešní díl tohoto seriálu padla volba na Deirdre O’Brien, která nyní působí ve firmě jako viceprezidentka pro maloobchod.

Deirdre O’Brien se narodila v roce 1966 ve Spojených státech. O její minulosti a osobním životě toho internet příliš mnoho neví, ví se ale s jistotou, že absolvovala Michiganskou státní univerzitu s bakalářským titulem a státní univerzitu v San José s magisterským titulem. Deirdre O’Brien v současnosti vede v Applu týmy, které jsou odpovědné za provoz maloobchodu a online prodeje. V jejím portrétu na oficiálních stránkách Applu je uvedeno, že se chce při své práci soustředit zejména na propojení mezi zákazníky a lidmi, kteří jim slouží, a že spolu se svým týmem chce zákazníkům poskytnout takovou zkušenost, která je bude také vzdělávat a inspirovat. Kromě maloobchodu se Deirdre O’Brien stará i o zaměstnance, o rozvoj jejich talentů, jejich vzájemné vztahy, benefity, kompenzace, inkluzi a diverzitu.

Deirdre O’Brien nastoupila do Applu v roce 1988, a firmě zůstala věrná dodnes. Služebně je tedy starším zaměstnancem než Tim Cook a v Applu působila i v době, kdy balancoval na hraně krachu. Dnes toto nelehké období označuje za výzvu, díky které se mohla stát lepším člověkem s novými schopnostmi. Za dobu svého působení ve firmě pracovala například v oddělení celosvětového provozu a prodeje, provozu dodavatelských řetězců, a v oddělení lidských zdrojů. V dubnu roku 2019 začala Deirdre O’Brien pracovat na postu šéfky maloobchod, kde nahradila Angelu Ahrendts.

.