Zavřít reklamu

Jablečný ekosystém je jednou z nejzásadnějších výhod zařízení od Applu. Kontinuita jako taková tak sehrává nesmírně důležitou roli a dokáže tak uživatelům znatelně zjednodušit a zpříjemnit jejich každodenní život. Z těch nejvýznamnějších funkcí stojí za zmínku například AirDrop, Handoff, AirPlay, automatické odemykání či schvalování s Apple Watch, anotace, instantní hotspot, hovory a zprávy, Sidecar, univerzální schránka a mnoho dalších.

Zcela zásadní posun pak přišel koncem roku 2022, kdy došlo k oficiálnímu uvolnění systému macOS 13 Ventura pro veřejnost. Nový systém totiž přinesl poměrně praktický posun v kontinuitě jako takové – možnost použití iPhonu jakožto bezdrátové webkamery. Nyní tak jablíčkáři mohou využít plný potenciál vysoce kvalitních kamer jablečných telefonů, včetně všech výhod v podobě funkce centrování záběru, portrétového režimu, studiového světla či pohledu na stůl. Pravdou totiž je, že byly Macy delší dobu kritizovány za naprosto směšné FaceTime HD webkamery s rozlišením 720p. Není proto lepší řešení, než použít kvalitní zařízení, které si už stejně tak nosíte v kapse.

Kontinuita Maců si zaslouží větší pozornost

Jak už jsme zmínili v samotném úvodu, kontinuita Maců je jednou z nejdůležitějších výhod. Právě to by jablečná společnost rozhodně neměla zapomínat, ba právě naopak. Kontinuita jako taková si zaslouží ještě větší pozornost. Možnosti jsou již nyní poměrně rozsáhlé, což ale ještě neznamená, že by se nebylo kam posouvat. Apple by v první řadě mohl přinést stejnou možnost jako u macOS 13 Ventura, tedy možnost bezdrátového použití iPhonu v podobě webkamery, i pro jablečné televize Apple TV. Jednalo by se tak o poměrně zásadní přínos například pro rodiny. Blíže si o tomto konkrétním případě můžete přečíst ve výše přiloženém návrhu.

U fotoaparátu či kamery iPhonu to však končit nemusí, ba právě naopak. V rámci jablečného portfolia totiž najdeme řadu dalších produktů, které jsou potenciálními vhodnými kandidáty pro vylepšení. Někteří jablíčkáři by proto uvítali rozšíření kontinuity ve smyslu provázanosti iPadu a Macu. iPad jakožto tablet disponuje velkou dotykovou plochou, kvůli čemuž by jej šlo teoreticky použít, v kombinaci s dotykovým perem, v podobě grafického tabletu. Stejně tak bychom našli i řadu dalších využití – například iPad jakožto dočasný trackpad. V tomto směru by šlo využít toho, že je jablečný tablet podstatně větší a nabízí tak více prostoru pro případnou práci. Na druhou stranu je ale jasné, že klasickému trackpadu se nedokáže ani zdaleka vyrovnat, a to například kvůli absence technologie Force Touch s citlivostí na přítlak.

MacBook Pro a Magic Trackpad

Mezi častými prosbami samotných uživatelů se také poměrně často objevuje jeden vcelku zajímavý bod. Jak už jsme totiž uvedli na začátku tohoto článku, v rámci kontinuity funguje takzvaná univerzální schránka. Ta je poměrně jednoduchým a nesmírně praktickým pomocníkem – co totiž zkopírujete (⌘ + C) například na vašem Macu, můžete v sekundě vložit na iPhonu či iPadu. Provázanost schránky je nesmírně důležitá a má obrovský potenciál vám usnadnit práci. Právě proto by nebylo na škodu, kdyby se jablíčkáři dočkali správce schránky, který by vedl přehled o uložených záznamech a umožňoval se mezi nimi vracet.

.