Zavřít reklamu

Čím blíže jsme nějakému představení očekávaného produktu, tím více informací o něm vyplouvá na povrch. Výjimkou jsou snad jen iPhony, o kterých se spekuluje ihned po vydání aktuální verze. Narážíme tímto na očekávaný Mac Pro, o kterém je teď ticho po pěšině. Dočkáme se ho vůbec někdy? 

Mac Pro je vrcholný desktopový počítač Applu, jehož poslední generace jsme viděli v roce 2019. I na něho jsme však čekali mnoho let, protože předchozí verze přišla v roce 2013. Ještě dřívější trend vydávání byl ale častější, protože šlo o léta 2007, 2008, 2009, 2010 a 2012. Nyní na nový Mac Pro čekáme zejména v souvislosti s jeho přechodem z procesorů Intel na Apple Silicon, protože právě tento nejvyspělejší desktopový počítač je posledním, který jej nabízí.

Nahradí Mac Studio Mac Pro? 

Letošní rok bude pravděpodobně v něčem jiný než roky předtím. Jak to tak vypadá, tak se totiž nedočkáme jarní události, která by nám měla představit nové produkty společnosti, mezi kterými by právě mohl být i Mac Pro. Protože se ale na WWDC, které bude začátkem června, očekávají především MacBooky, bylo by od Applu záhodno, aby Mac Pro přišel dříve. Jenže místo toho, aby nám stoupala kadence úniků, které o něm informují, zprávy se naopak spíše odmlčely.

S ohledem na přítomnost Macu Studio je klidně možné, že se nového Macu Pro nikdy nedočkáme, a Apple tuto linii spíše zařízne, než rozšíří, ale situace může být i jiná. Vzhledem k uvádění nových produktů formou tiskových zpráv je možné, že Mac Pro nečeká žádné velké honosné představení. Na druhou stranu ale má tento produkt představovat to nejvíc, co společnost v oblasti počítačů dokáže, a proto by to byla jistě škoda. 

Utichlé spekulace tak mohou být spojené i s tím, že se už historicky převážná část Macu Pro vyráběla právě v USA, a kdyby tento trend následovala i novinka, tak vzhledem ke „zkrácení“ cesty dodavatelského řetězce se prostě jen jednoduše nedostávají na veřejnost patřičné informace. Jisté je jen to, že dokud nový Mac Pro nepřijde, můžeme v něho pořád doufat. Jasným zaříznutím produktové linie by bylo snad jen to, kdyby Apple přestal prodávat současnou generaci a do té doby jí žádného relevantního nástupce nepředstavil.

.