Zavřít reklamu

Už za necelé dva týdny se v Divadle Steva Jobse uskuteční první letošní konference Applu. Během té by měli zástupci společnosti představit – mimo menších hardwarových novinek – předplatné pro Apple News a zejména pak televizní službu podobnou Netflixu. Ačkoli původně měla společnost na streamovací službě nabídnout především vlastní obsah, tak nakonec se bude při startu spoléhat na filmy a seriály od HBO, Showtime a Starz.

O novince informovala agentura Bloomberg, podle jejíž informací Apple v současné době se společnostmi vyjednává a chce stihnout uzavřít smlouvy do konání Keynote. Jako odměnu za rychlé jednání nabízí svým partnerům různé ústupky. Prozatím tak není jasné, zdali se připojí všichni, o které má Apple zájem, minimálně dva podpisy by ale měl kalifornský gigant získat.

Applu se tak nepodařilo do startu služby připravit dostatečné množství vlastního obsahu, který měl být původním lákadlem. Firma Tima Cooka v poslední měsících najímala nejrůznější uznávané režiséry, scénáristy i herce, kteří měli unikátní obsah vytvořit. Produkční studia se ale před nedávném ozvala, že Apple je příliš puntičkářský, klade zbytečný důraz na korektnost a údajně se svou službou nemá jasný plán. Podle producentů jsou překážkou i neustále změny, které požaduje.

Apple AirPlay 2 Smart TV

Balíček služeb

Filmová streamovací služba bude ale jen jedna ze dvou novinek, které Apple na poli služeb představí. Odbýt svou premiéru si má také předplatné pro Apple News, kde budou magazíny distribuovány v PDF a budou tak dostupné i pro offline čtení. Podle informací by obě služby měly být dostupné také v rámci cenově výhodné balíčku. Ten však s největší pravděpodobností nebude dostupný v Česku, protože u nás se nepočítá s nabídkou předplatného pro Apple News, které zde nejsou dostupné.

Novinky by se mohly odehrát také na poli Apple Pay, tedy třetí hlavní služby Applu. Společnost před nedávnem uzavřela partnerství s bankovní institucí Goldman Sachs, se kterou pracuje na kreditní kartě softwarového rázu pro iPhone. V případě kalifornské společnosti se projektu věnuje celý Apple Pay tým, na straně Goldman Sachs pak téměř 40 pracovníků. První oficiální novinky o kartě bychom se mohli dozvědět právě na březnové konferenci, jež se bude konat v podělí 25. března.

.