Zavřít reklamu

Přípravy Applu na provoz vlastní streamovací služby jsou v plném proudu. Přestože bude služba po svém uvedení konkurovat zavedeným jménům, jako je HBO, Amazon či Netflix, minimálně posledně jmenovaný provozovatel se Applem necítí nijak ohrožen. V rámci vyhlášení svých finančních výsledků za čtvrtý kvartál roku 2018 Netflix uvedl, že se nehodlá soustředit na soupeření, ale spíše na vylepšení zkušenosti svých stávajících uživatelů.

Příjmy Netflixu za uplynulý kvartál činily 4,19 miliard dolarů. Je to o něco méně než původně očekávané 4,21 miliardy dolarů, uživatelská základna Netflixu však celosvětově stoupla o 7,31 milionu uživatelů, z čehož 1,53 milionu uživatelů se nachází ve Spojených státech. Očekávání Wall Street v tomto směru činilo 6,14 nových uživatelů po celém světě a 1,51 milionu uživatelů ve Spojených státech.

Na druhou stranu ale Netflix své konkurenty nijak nešetří. O službě Hulu například prohlásil, že co se sledovacího času týče, je na tom hůře než YouTube, a uvedl, že je sice úspěšná ve Spojených státech, ale v Kanadě neexistuje. Nezapomněl se pochlubit ani tím, že mu v době krátkého výpadku YouTube loni v říjnu narostly registrace i míra sledovanosti.

Za silnějšího konkurenta, než je třeba HBO, označil Netflix fenomén Fortnite. Procento lidí, kteří dají hraní Fortnite přednost před sledováním Netflixu je údajně vyšší než procento těch, kteří by před Netflixem mohli dát přednost sledování HBO.

Lidé v Netflixu uznávají, že na poli streamovacích služeb jsou tisícovky konkurentů, společnost sama se chce ale soustředit především na uživatelskou zkušenost. Co se konkurence týče, nezmiňuje Netflix vznikající službu od Applu, ale služby Disney+, Amazon a další.

Novinka od Applu zatím stále ještě nemá pevné datum spuštění, Apple ale v nedávné době provedl další nákup obsahu. Vzhledem k tomu, že Tim Cook v jednom z nedávných rozhovorů zmínil připravované „nové služby“, se možná letos kromě streamingu dočkáme i dalších novinek.

MacBook Netflix
.