Zavřít reklamu

Aktuálně nejpoužívanějším a dost možná i nejoblíbenějším překladačem je Google Translate, který funguje nejen ve formě webové aplikace, ale také na nejrůznějších mobilních platformách. Apple se však před časem rozhodl, že se ponoří do stejných vod a přijde s vlastním řešením v podobě aplikace Translate neboli Přeložit. Ačkoliv původně měl s aplikací obrovské ambice, prakticky až doposud jsme se žádných podstatných změn nedočkali.

Appku Translate Apple představil v červnu roku 2020 jakožto jednu z funkcí systému iOS 14. Ačkoliv oproti konkurenci byla již tehdy o něco pozadu, tak cupertinský gigant tento fakt dokázal minimalizovat pomocí zajímavých funkcí a důležitého příslibu, že postupně bude přidávat nové a nové jazyky pro pokrytí větší části světa. Momentálně lze nástroj použít pro překlad mezi jedenácti světovými jazyky, mezi kterými se samozřejmě nachází angličtina (anglická i americká), arabština, čínština, němčina, španělština a další. Dočkáme se ale vůbec někdy češtiny?

Apple Translate není vůbec špatnou aplikací

Na druhou stranu určitě nesmíme zapomenout zmínit, že celé řešené v podobě aplikace Přeložit není vůbec špatné, ba naopak. Nástroj totiž nabízí řadu zajímavých funkcí, ze kterých lze vypíchnout například režim konverzace, s jehož pomocí prakticky není problém se pustit do konverzace s člověkem, který mluví zcela odlišným jazykem. Zároveň má appka navrch i z hlediska zabezpečení zařízení. Jelikož veškeré překlady probíhají přímo v rámci zařízení a nevycházejí do internetu, tak je tak i chráněno soukromí samotných uživatelů.

Na druhou stranu je ale appka limitována jen pro některé uživatele. Například čeští a slovenští jablíčkáři si ji zkrátka moc neužijí, jelikož v ní schází podpora pro naše jazyky. Spokojit se proto můžeme maximálně tak s tím, že budeme pro překlad využívat jiný jazyk, než náš domácí. Pokud tedy někdo umí dostatečně anglicky, může tuto nativní aplikaci využít pro překlady do ostatních jazyků. Sami ale musíme uznat, že v takovém případě se nejedná o úplně ideální řešení a podstatně snazší proto je, když sáhneme například po konkurenčním Google Překladači.

WWDC 2020

Kdy Apple přidá podporu dalších jazyků?

Odpověď na otázku, kdy Apple přidá podporu dalších jazyků, případně o jaké se vlastně bude jednat, prozatím bohužel nikdo neví. Vzhledem k tomu, jak cupertinský gigant o svém řešení nejprve hovořil, je spíše prapodivné, že jsme se podobného rozšíření prozatím nedočkali a stále se tak musíme spokojit téměř s původní podobou aplikace. Uvítali byste, kdyby se jablečný překladač dočkal znatelného vylepšení, nebo se spoléháte na řešení od Googlu a nepotřebujete jej tak měnit?

.