Zavřít reklamu
iWant

Apple na to šel opět jinak, čínská verze iPhone XS Max s podporou Dual Sim má jen jeden šuplík

iWant

Apple častokrát není tím prvním výrobcem na světě, který uvede novou tehnologii nebo vychytávku na trh. V podstatě dost často bývá nikoli tím první, ale tím, díky kterému se daná technologie rozšíří mezi stovky milionů uživatelů po celém světě. A nebyl by to Apple, kdyby i včera uvedený model iPhone XS s dual sim podporou pro čínský trh neudělal tak trošku po svém.

Všechny telefony, které Apple včera představil jsou takzvaně Dual Sim a to včetně levného iPhone Xr. Bohužel se nejedná o klasické Dual Sim telefony, do kterých byste mohli vložit dvě Sim karty. Vedle jedné klasické Sim totiž Apple vsadil na druhou v podobě eSim, tedy elektronické sim karty, která fyzicky neexistuje a vy si ji zkrátka aktivujete jen prostřednictvím koupě služeb podporovaných operátorů. Mimochodem o tom, že tuto funkci podporuje také jeden český operátor, si můžete přečíst v článku z dnešního rána.

Apple však představil také speciální model iPhone XS Max určený výhradně pro Čínský trh, který je vybaven skutečnou podporou pro dvě fyzické Sim karty. Nebyl by to však Apple, kdybyste z telefonu zkrátka jednoduše vytáhli dvojici šuplíčků, do kterých byste vložili dvojici Sim karet. Dokonce ani tento čínský iPhone XS Max totiž nemá dva, ale pouze jeden šuplík na Sim karty. Do toho se však nevloží pouze jedna, ale hned dvě Sim karty a to tak, že aktivní strany karet směřují do opačných stran. Apple dokonce označuje jednu sim kartu jako Front Sim a druhou jako Back Sim, tedy přední a zadní kartu. Na obrázku níže pak ukazuje, jak se do telefonu vkládají.

Je otázka, zda chtěl Apple ušetřit za další slot nebo jen chtěl narušit dokonalé linie telefonu co nejméně. Ovšem ruku na srdce, jako správní fanoušci Applu pochopitelně budeme věřit druhé variantě a zároveň nás bude těšit, že i v případě roky běžné funkce přišel Apple při jejím zavedení do svého produktu se zcela něčím novým a exkluzivním.