iWant

Na Floridě se objevil první příklad vzplanutí AirPods

iWant

Bezdrátová sluchátka AirPods se prodávají již déle než rok. Kromě toho, že jsou nesmírně populární a jejich prodeje předčily očekávání snad všech, jsou také poměrně bezproblémové. Za dobu od vydání se na webu neobjevily informace o nějaké formě zásadnější poruchy, natož závažnějšího incidentu. Až do dnešního rána. Z americké Floridy se donesla informace o tom, že zde explodovalo jedno sluchátko uživatele, který AirPods využívat při cvičení v posilovně. Při incidentu nebyl nikdo zraněn.

Nehoda se stala během cvičení, kdy jedno ze sluchátek přestalo z ničeho nic přehrávat hudbu. Během chvíle se objevil bílý kouř a sluchátko začalo kouřit čím dál tím víc. Majitel si oba AirPody vyndal z uší, položil na odkládací plochu a vydal se hledat pomoc. Jakmile dorazil zpět na místo, jedno ze sluchátek bylo zcela zkroucené, opálené a logicky zničené. Přesvědčit se můžete sami, na fotografii níže.

Majitel neviděl, co přesně se se sluchátkem stalo, neboť byl v době hlavního vzplanutí mimo dosah. Z obrázku je však vidět, že s největší  pravděpodobností došlo k malé explozi baterie, která zničila kompletní uložení a plastový rám sluchátka. Událost nemá také žádní svědky tudíž nikdo nemohl podat svědectví o tom, co přesně se přihodilo. V případě AirPods se ještě neobjevila žádná takováto zpráva, na rozdíl od iPhonů, resp. jiných mobilních telefonů, které na tento problém občas trpí. Společnost Apple o incidentu ví a v současné době jej vyšetřuje. Pokud se vám někdy začne kouřit z AirPods, okamžitě je odložte na bezpečné místo a počítejte s tím, že se mohou vznítit. Pravděpodobnost že se tak stane je však téměř nulová.

Zdroj: Macrumors